Co oznacza wyniki badania scyntygrafii nerek. "przeszkoda podmiedniczkowe w odproznianiu obu UKM? "

2 odpowiedzi
Co oznacza wyniki badania scyntygrafii nerek. "przeszkoda podmiedniczkowe w odproznianiu obu UKM? " zażywam leki moxzopedne i raczej nie mam zastoju moczu w nerkach na usg
"Przeszkoda podmiedniczkowa" oznacza problem w opróżnianiu się nerek z wyprodukowanego przez nie moczu. Najczęściej jest to zwężenie moczowodu poniżej miedniczki nerkowej. Trudno jednak określić stopnień zagrożenia w oderwaniu od badania klinicznego i ewentualnych badań uzupełniających. Sugeruję wizytę u urologa.

Przeszkoda podmiedniczkowa oznacza iż w miejscu połączenia miedniczki nerkowej z moczowodem istnieje anatomiczne bądź funkcjonalne utrudnienie odpływu moczu z układu kielichowo-miedniczkowego nerki do moczowodu. Postępowanie zależy od wielu czynników, m.in. od tego czy przeszkoda jest objawowa, od stanu zdrowia osoby której dotyczy, od stanu nerek, wydolności i procentowego udziału nerek w funkcji oczyszczania krwi. Postępowanie ustala się po zbadaniu pacjenta i zapoznaniu się z pełnymi wynikami badań na konsultacji urologicznej.