Co oznacza dany zapis badania EEG?

3 odpowiedzi
Badanie EEG : czynność podstawowa z rytmu alfa o częstości 10 - 11 c/ s i nieregularnej amplitudzie do 35 mV. Zarejestrowano kilkakrotnie wyładowanie fal wolnych, theta 6 c/s, w odprowadzeniach centralno - skroniowych prawostronnych z tendencją do rozprzestrzeniania się na wszystkie odprowadzenia
Rz słabo zaznaczona
HV bez istotnego wpływu na zapis
WNIOSKI Zapis z dość dobrze zorganizowaną czynnością podstawową , ze zmianami napadowymi, bez wyraźnych zmian ogniskowych.
Proszę o prostą interpretację co oznacza dany wynik, np pod kątem padaczki? Z góry dziękuję
Szanowny Pacjencie,
proszę pamiętać, że lekarz leczy ludzi, a nie ,,badani pomocnicze". EEG jest takim właśnie badaniem dodatkowym, które samo w sobie nie może stanowić podstaw do daleko idących interpretacji, a już na pewno do włączenia leczenia.
Jaki jest obraz kliniczny czyli OBJAWY? Przecież jakiś lekarz zlecił to badanie? Najprawdopodobniej na podstawie jakichś symptomów..... Konieczna jest konsultacja neurologiczna, rzeczywiście najlepiej u fachowca od padaczek, ponieważ EEG to najbliższa mu domena.
dr Andrzej Żytkowski

zapis nieprawidlowy
Padaczka jako choroba rozpoznaje się na podstawie obrazu klinicznego. Badanie EEG jest metoda dodatkową. Bez napadów wyżej wymieniony opis badania oznacza tylko to co jest opisano we wnioskach. Ten wynik trzeba pokazać lekarzu, który kierował na badanie (jeżeli jest neurologiem) i on po ustaleniu rozpoznania zadecyduje czy wdrażać leczenie i jakie badania trzeba jeszcze wykonać.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.