Co może powodować problemy z wytryskiem?

10 odpowiedzi
Dzień dobry. Mój narzeczony (34 lata) ma problem podczas stosunku i trudno mu osiągnąć wytrysk. Nie wiemy co może być przyczyną. Jakie można zrobić badania? Nie wiemy od czego zacząć. Z góry dziękujemy za wskazówki.
Na początku warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje do lekarza specjalisty i tam uzyskacie Państwo pomoc ze strony medycznej. Zachęcam do wizyty u seksuologa, który specjalizuje się w tego typu problemach, ma doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Pozdrawiam.

Przyczyny mogą być różne, od anatomicznych, fizycznych po emocjonalne. Zawsze trzeba zacząć od wizyty u lekarza, a potem jeśli lekarz wykluczy problem medyczny proszę skorzystać z pomocy seksuologicznej. Jeśli to nie pomoże zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. L. Tkaczyk
Od urologa.
Witam,
Polecam wizytę u seksuologa. Jeśli okaże się, że podłoże problemów narzeczonego ma charakter emocjonalny wskazana będzie terapia psychologiczna.
Pozdrawiam,
Marta Śmieszek
Witam, niech narzeczony kupi sobie piłkę o średnicy 15 cm i włoży ja pomiędzy kolana , codziennie w pracy niech ja ściska tak długo jak to będzie możliwe. Na razie niech spróbuje tego, proszę mnie informować na bieżąco. Pozdrawiam
To pytanie do innego specjalisty .Pozdrawiam
Dzień dobry.
Możecie Państwo zwrócić się z tym pytaniem do seksuologa, który dobierze odpowiednie badania.
Życzę wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam
Może to byc bariera psychiczna lub zaburzenie organiczne na tle biologicznym. Prosze skierować się do seksuologa
Witam,
Jak można przeczytać na moim profilu jestem fizjoterapeutą więc kwestie o które Pani pyta nie należą do moich kompetencji. Proszę skonsultować Państwa problemy z urologiem lub seksuologiem.
Witam,
problemy, które Pani opisuje mogą wskazywać zarówno na chorobę somatyczną, jak i zaburzenie natury psychicznej, emocjonalnej. W zależności do jakiego specjalisty uda się najpierw, czy to lekarz rodzinny, seksuolog czy terapeuta to na pewno w razie konieczności pokierują dalej na konkretne badania. Nie weim nic o innych dolegliwościach, bo nic więcej Pani nie pisze w tej sprawie. Moje doświadczenie podpowiada mi, że wiele chorób, dolegliwości somatycznych ma swoje podłoże w psychice, w naszym funkcjonowaniu, nastawieniu, w tym jak dbamy o siebie, odpoczywamy, jak radzimy sobie ze stresem, jak odżywiamy się itd.
Zalecam dla partnera konsultację u specjalisty, bo choć może to trudny dla niego temat (pisze Pani, a nie on), ważne jest z kimś o tym porozmawiał. Po to są specjaliści, wiedzą jak pomagać :-)
Pozdrawiam i życzę zdrowia

JSK