Clindamycin Mip 600 po wyrwaniu zęba ? Witam dwa dni temu miałam usunięta siódemkę i ósemkę. Siód

1 odpowiedzi
Clindamycin Mip 600 po wyrwaniu zęba ?

Witam dwa dni temu miałam usunięta siódemkę i ósemkę. Siódemka poszła bez większych problemów natomiast z ósemka był problem i dentysta siłował się z nią 1.5 godziny. Dzień wcześniej zaczęłam brać antybiotyk Clindamycin bo tak zalecił stomatolog ponieważ był stan zapalny . Na drugi dzień był zabieg naprawdę ciężki i bolesny ze względu na stan zapalny . Dzisiaj mija 4 dzień jak go biorę i zastanawiam się kiedy mogę go odstawić żeby nie nabawić się zpowrotem stanu zapalnego lub nie daj Boże suchego zebodołu?? Nie wiem czy rana dobrze się goi bo niby jest coś czerwonego a niby taki żółty nalot. Jest lekki jeszcze ból ale jak wezmę tabletkę przeciwbólowa to ból ustępuje na kilka dobrych godzin. Po jakim czasie objawia się ten suchy zebodól?
Dzień dobry,
Bardzo dobry antybiotyk, dobra penetracja do kości. Antybiotyki po usunięciu zębów są zazwyczaj wystawiane na 7 dni. Jeśli dojdzie do wytworzenia się suchego zębodołu, pojawia się on najczęściej miedzy 3 a 5 dniem po ekstrakcji. Jego wystąpienie uzależnione jest przede wszystkim od zachowanej higienę lub palenia tytoniu. Jeśli leki przeciwbólowe ogólnie dostępne radzą sobie z występującym bólem aktualnie nie ma się czym martwić. Jeśli coś Panią aktualnie niepokoi proszę skontaktować się z lekarzem który przeprowadzał zabieg.