Ciężkie bóle w mózgowym porażeniu dziecięcym.

2 odpowiedzi
Choruję na mózgowe porażenie dziecięce i zmiany zwyrodnieni owo dyskopatyczne piersiowego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Mam bardzo duży niedowład kończyn dolnych, prawie paraliż. Mam bardzo duży przykurcz mięśni biodrówko krzyżowych i jestem zgięta zupełnie w pół jak stoję. Ostatnio mam nasilone bóle nóg, mięśni i kręgosłupa. Lekarze mówią, że to od swastyki mogło się pogorszyć. Oczekuję na pompę baklofenową. Mam pytanie czy rzeczywiście moje mięśnie i kręgosłup mogą tak boleć, bo od 3 miesięcy mam pogorszenie bólu? Biorę tragał 50 mg 3-4 razy dziennie.
Szanowna Pani,
rzeczywiście może to być skutek spastyki. Przypuszczam, że doświadczyła Pani już wielu różnych terapii, ale radzę spróbować pomóc sobie dzięki metodzie Bobath (NDT). Życzę zmniejszeni spastyczności. Andrzej Żytkowski

Witam, przykurczone mięśnie nawet spastyczne trzeba delikatnie rozciągać a nie ładować baklofen. Tutaj wskazana jest wizyta u dobrego fizjoterpauty,