Ciężki oddech przy małym wysiłku. Jakie badania wykonać?

5 odpowiedzi
Witam, wiek 19 lat, waga 60 kg, wzrost - 171 cm. Jakie badanie muszę wykonać, jeżeli cięzko oddycham wchodząc po schodach, czy przebiegając kilka metrów. Nałogowo nie palę, mam kucia w klatce piersiowej, od czasu do czasu uciski w sercu. Po 15 min ćwiczeniach robi mi się słabo albo mam ''mgłę przed oczami''. Prosze o radę.
Dzień dobry! Na początek proponuję wykonanie podstawowych badań krwi - morfologii i TSH, jeśli będą prawidłowe sugeruję wykonanie rtg klatki piersiowej, spirometrii i ECHO serca.

Trzeba zacząć od początku - od badania lekarskiego, potem podstawowych badań laboratoryjnych: morfologia krwi, kreatynina, jonogram. Dopiero potem badania bardziej specjalistyczne, np. EKG, spirometria czy test wysiłkowy, a w końcu echo serca.
Proponuję Echo serca a następnie próbę wysiłkową.
Witam. Przede wszystkim morfologia z rozmazem, TSH, kreatynina, potas, ALT. RTg klatki piersiowej, EKG. Być może Echo serca. Piszę być może, gdyż bezcenny jest jednak wywiad lekarski, który ukierunkowuje dalszą diagnostykę. od kiedy? z czym można wiązać początek objawów? Czy były jakieś infekcje, diety, leki itp. Myślę, że dobrze by było skonsultować się z lekarzem na żywo. Pozdrawiam
Proponuję zacząć diagnostykę od dokładnego badania fizykalnego, podstawowych badań laboratoryjnych oraz wykonania EKG, RTG klatki piersiowej i echokardiografii. W zależności od stwierdzonych nieprawidłowości w tych badaniach będzie można postawić diagnozę lub ukierunkować diagnostykę w odpowiednim kierunku.