Ciągnięcie z tyłu uda do łydki

27 odpowiedzi
Witam,
moimi objawami jest "ciągnięcie" od dołu podkolanowego do łydki oraz w tylnej części uda. Jest to uczucie, tak, jakby brakowało mięśnia i wszystkie struktury z tyłu się naciągały.
Do tego mam również przykurczony mięsień czworogłowy.
Jeśli się pochylę do przodu, to czuję takie ciągnięcie po tylnej stronie uda.
Dodam, że przez pół roku nosiłem wkładki na płaskostopie robione indywidualnie i wtedy objawów nie miałem, lecz zaś bolało mnie prawe biodro i musiałem zrezygnować z wkładek. Po 3 miesiącach od rezygnacji z nich napięły mi się wszystkie struktury w lewej nodze i tak to wygląda na chwilę obecną.
Co powinienem zrobić?
Rozciąganie, rozluźnianie i fizjoterapeuta, czy coś innego?

Pozdrawiam
Myślę że powinien to zobaczyć fizjoterapeuta i zalecić co z tym zrobić ciężko coś powiedzieć po tym opisie.

Ma Pan nieaktywne mięśnie stabilizujące stopę. Konieczne jest ich uruchomienie i reedukacja. Wkładki dobrze uzupełniają fizjoterapię ale nie mogą jej zastąpić. Nosząc wkładki przestał Pan używać mięśni. Ćwiczenia są proste ale wymagają wytrwałości i systematyczności (min. 2x dziennie). Współpraca z fizjoterapeutą przyspieszy powrót do sprawności.
Proszę spróbować ćwiczeń: youtube.com/watch?v=PjMqqvYv-nE
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki
Witam. Zachecam do wizyty w gab fizjoterapeuty,wnikliwy wywiad,weryfikacja ruchowa ,palpacyjna i na podstawie tych info wypłynie diagnoza.Bez tej procedury wróżenie z fusów. Pozdrawiam.
Najpierw zacząłbym od diagnozy u fizjoterapeuty. Problem najprawdopodobniej pochodzi od kręgosłupa, dobrze byłoby również zrobić rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego. Zapraszam na konsultację - Hand-Med Radom
Witam, sam sobie Pan odpowiedział na pytanie:) może tylko w innej kolejności: fizjoterapeuta i jeśli on/ona potwierdzi to rozciąganie i rozluźnianie. Pozdrawiam
Witam
Tak polecam wizytę u fizjoterapeuty. Powinien z tym sobie poradzić.
Pozdrawiam
Dzień dobry. Koniecznie proszę udać się do fizjoterapeuty, Trzeba rozpoznać strukturę, która odpowiada za wspomniane objawy ponieważ układ mięśniowo-powięziowy nie jest jedynym źródłem takich objawów. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u fizjoterapeuty oraz badanie i analiza całego układu ruchu. Być może wkładki obnażyły problem z nierównowagą w obrębie miednicy - stad ból prawego biodra,a kolejne objawy wynikają z poprzednich. Mogę tylko przypuszczać, że tak jest ponieważ opisane przez Pana dolegliwości i objawy są dosyć złożone. Uważam ,że samo rozciąganie w tej sytuacji niewiele zmieni, ponieważ "ten przykurcz" najprawdopodobniej jest tylko tylko skutkiem a nie przyczyną Pana problemów.

Pozdrawiam,
Patrycja Skrzypek
Po wstępnych objawach można podejrzewać nie rozciągnięte mięśnie tylnej strony uda i łydki lub ucisk na korzeń nerwowy ,który ma zaburzony ślizg. Dokładne określenie problemu i ustawienie strategii terapii wymaga badania funkcjonalnego. Trzeba po przez testy fizjoterapeutyczne wyeliminować struktury nie bolesne i skupić się na tych bolesnych. Polecam konsultacje u fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Rozpocząłbym od badania u fizjoterapeuty. Niech specjalista zadecyduje jaka forma terapii będzie najodpowiedniejsza.
Dzień dobry,
problem wydaje się dosyć złożony, więc konieczna jest odpowiednia diagnoza. W pierwszej kolejności radził bym udać się do fizjoterapeuty aby ocenił schorzenie. A w dalszej kolejności wdrożył terapie adekwatną do problemu. Przyczyny dopatrywał bym się nie tylko w przykurczu struktur ale i ustawieniu miednicy czy stawach biodrowych.
Zapraszam i pozdrawiam Marcin
Szanowna/y Pani/e,
sytuacja jest złożona, dlatego wymaga zadania dodatkowych pytań, przeprowadzenia pełnego badania odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz kończyny dolnej.
W związku z powyższym zalecam wizytę u Fizjoterapeuty.

Pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dobry wieczór,

ciągnięcie po tylnej stronie uda jak również podudzia (czyli łydki od dołu podkolanowego do pięty), to bajw charakterystyczny dla przykurczenia grupy kurszowo-goleniowej, czy też mięśnia trójgłowego łydki. Myślę, że nie bez znaczenia jest fakt, że podczas używania wkładek, nie było efektu ciągnięcia. Wymuszały zupełnie inne układanie stóp podczas chodzenia, więc również inną pracę mięśni kończyn dolnych, położenie miednicy.

Bardzo często, takie przykurczenie towarzyszy tyłopochyleniu miednicy, a więc efektowi spłycenia lordozy lędźwiowej - wtedy to mięśnie wykonujące zgięcie w kolanie się po prostu skracają.

Przede wszystkim warto by było udać się do fizjoterapeuty w celu oceny, jak wygląda Pana postawa, ułożenie miednicy, napięcie tych struktur tylnych nóg. Być może odpowiednie ćwiczenia rozciągające, korygujące ustawienia miednicy pomogą. Warto by było spróbować porollować na wałku pasmo biodrowo-piszczelowe, mięśnie pośladkowe (Może Pan poszukać w google jako ITB foam roller).

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Dzień dobry, pomimo opisu objawów pierwszym krokiem powinna być wizyta u fizjoterapeuty celem określenia podłoża problemu, bez tego niestety nikt nie będzie w stanie zaproponować ewentualnego leczenia Pańskiego problemu. Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie,

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Ważne również jest to, aby aktywność fizyczną wykonywać świadomie i bezpiecznie nie tylko po to żeby nam nie szkodziła, ale również pomagała. Rozciąganie, rozluźnianie i tradycyjna fizjoterapia powinna pomóc w przykurczonych mięśniach czyli ze skutkiem. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czemu takie dolegliwości miały miejsce, należy walczyć z przyczyną. Proponowałbym, aby Pan udał się do dobrego terapeuty manualnego, osteopaty, który pomoże usunąć "wewnętrzne blokady" w organizmie.
Zawsze warto działać holistycznie.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy ul. Dzika 4a lok. 3

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
HEALTHCLINIC.PL
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, przede wszystkim powinien Pan skonsultować się z fizjoterapeutą, aby zdiagnozować przyczynę dolegliwości. Ciągnięcie z tyłu uda może mieć wiele przyczyn, jedną z nich jest rzeczywiście przykurcz mięśni, natomiast jeśli objawy występują jednostronnie trzeba określić czym jest to spowodowane. Pozdrawiam
Objawy jakie Pan opisuje wskazują na przykurcz mięśni grupy kulszowo-goleniowej. Proszę przyjść na konsultację do fizjoterapeuty. Koniecznie zabrać proszę wkładki indywidualne.
Witam, powinien Pan umówić się na wizytę do fizjoterapeuty w celu głębszego zbadania problemu. Pozdrawiam Piotr Luterek
Witam,
Prosze zrobić MRI odc lędźwiowo -krzyżowego dla wykluczenia dyskopatii tego odcinka. Możliwe, ze źle dobrana wkładka zamiast pomoc to Ci zaszkodziła. Poszukaj osteopaty, który musi Cie zbadać i odpowie na pozostałe pytania. Przy tym co teraz powiedziałeś sprawdziłbym kręgosłup na pierwszym miejscu
Pozdrawiam
Krzysztof ADAMOWICZ
Podejrzewam nerw kulszowy. Test slump i badanie ruchomości kręgosłupa powinny to zweryfikować. Wkładki mogą być przyczyną.
Wygląda to na zaburzenie kompensacyjne i zaburzenia trakcji. Polecam Manipulację Powięzi.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Trudno określić z perspektywy czasu czy to rezygnacja z wkładek miała bezpośredni wpływ na pojawienie się tego typu objawów. Na pewno delikatne rozciąganie i rolowanie napiętych mięśni nie zaszkodzi, jeśli nie mamy tu do czynienia ze świeżym urazem. Natomiast wydaje mi się, że jeśli terapia ma być skuteczna i przynieść długotrwały efekt, konieczna będzie wizyta u fizjoterapeuty. Problem najprawdopodobniej będzie związany nie tylko z mięśniami. U jego podłoża może leżeć niewłaściwe ustawienie kolan, miednicy i kręgosłupa. Nie bez znaczenia będzie również praca nad sklepieniem stopy. Być może potrzebna będzie rownież praca nad nieprawidłowymi nawykami ruchowymi. No i trzeba będzie sprawdzić dlaczego bolało biodro po przeciwnej stronie i czy tam nie kryje się również jakiś problem. Po przeprowadzeniu badania w gabinecie, fizjoterapeuta będzie mógł powiedzieć wiecej i konkretniej na ten temat.

Pozdrawiam.
Zdecydowanie Fizjoterapeuta - terapeuta manualny/osteopata.
Witam, polecam wizytę u osteopaty lub dobrego fizjoterapeuty, który dokładnie zbada co powinien pan zrobić.Jeśli chodzi o ćwiczenia to zarówno rozluźnianie napiętych mięśni jak i wzmacnianie osłabionych jest zawsze mile widziane, ale nie jest remedium na wszystko.
Witam, polecam rozciąganie mięśni kulszowo - goleniowych z gumą typu Thera Band - regularna poizometryczna relaksacja (PIR) powinna rozwiązać problem.
Dzień dobry,

Pana objawy mogą wskazywać tak naprawdę na kilka przyczyn. Proszę się udać do fizjoterapeuty, który zlokalizuje problem i podejmię kroki terapeutyczne. Kluczem do rozwiązania problemu będzie znalezienie źródła dolegliwości. Podobne objawy mogą pochodzić nie tylko z układu mięśniowego ale także ze struktur stawowych lub nerwowych.

Pozdrawiam
Należy rozluźnić tylną grupę uda, być może również antagonistów, a następnie obie grupy porozciągać. Trzeba również sprawdzić jak wygląda sprawa z ew. płaskostopiem i co się dzieje na poziomie miednicy oraz kręgosłupa.
Pozdrawiam, mgr fizjoterapii Karol Filip