Ciagle bolą mnie łydki kolana i mięśnie najbliżej kolanami. Nie przy normalnym chodzeniu ale jak np

5 odpowiedzi
Ciagle bolą mnie łydki kolana i mięśnie najbliżej kolanami. Nie przy normalnym chodzeniu ale jak np przy wchodzeniu po schodach bieganiu rowerze czy jakim kolwiek wysiłku angazujacym te mięśnie i to nie po dłuższym wysiłku a zaraz po rozpoczęciu.po 10 schodach mięśnie bolą i sa zmeczone jak po ultramaratonie.trwa to koło 4 lat już
Proszę się udać do fizjoterapety, który zbada problem i znajdzie przyczynę zbytniego napięcia w kończynach dolnych

Jeśli pojawia się tak ogromne napięcie i ból przy samym rozpoczęciu ruchu to najprawdopodobniej te mięśnie wykazują nieprawidłowe napięcie ( angażują się w aktywności w statyce i/lub dynamice w sposób niefizjologiczny/nieprawidłowy z punktu widzenia biomechaniki). Skieruj się do fizjoterapeuty ( lub osteopaty) obeznanego dobrze z globalną mechaniką ciała: stosującego np. metodę łańcuchów mięśniowych i stawowych GDS, zajmującego się dynamiką płynów, regulacją napięć i ciśnień wytwarzanych przez przepony ciała ( namiot mózgu, górny otwór klatki piersiowej, przepona piersiowo-lędźwiowa, dno miednicy), obeznanego z dynamiką układu czaszkowo-krzyżowego czy dynamiką trzewną (np. terapia czaszkowo-krzyżowa,terapia wisceralna; manipulacje układu nerwowego / manipulacje wisceralne wg Instytutu Barrala). Bardzo możliwe, że przyczyna jest zupełnie gdzieś indziej niż zakładano do tej pory w Twoim przypadku.
Życzę powodzenia,
Daniel
Sugeruję najpierw udać się do lekarza w celu wykonania badań diagnostycznych oraz badań krwi. Jeśli nie wykażą one żadnych nieprawidłowości sugeruję udać się do fizjoterapeuty, który manualnie lub poprzez ćwiczenia pozbędzie się bólu i pomoże wzmocnić mięśnie. Pozdrawiam.
Dziękuję za pytanie, Postępowanie które powinny zostać zastosowane pana pani to wizyta u lekarza. Powinien on przepisać usg stawów kolanowych oraz Dopplera kończyn Dolnych. Dopiero po wyeliminowaniu zakrzepicy oraz poza stawowych problemów z stawem można zastanowić się nad diagnozom funkcjonalna. Z opisu albo Cierpisz na Żylaki albo doszło do uszkodzenia wy obrębie stawu kolanowego. Jeśli usg będzie bez patologii warto zastanowić się nad rezonansem.
Opisane przez Pana/Panią objawy, takie jak ból łydek, kolan i mięśni w pobliżu kolan podczas wchodzenia po schodach, biegania czy jazdy na rowerze, mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Możliwe przyczyny to m.in. przeciążenie stawu kolanowego, urazy (np. ścięgien lub więzadeł) lub choroby zwyrodnieniowe, takie jak gonartroza. Innym możliwym wyjaśnieniem jest zaburzenie naczyniowe, takie jak żylaki kończyn dolnych, lub niedobory magnezu, które mogą prowadzić do skurczu mięśni.

Zalecam umówienie się na osobistą wizytę u fizjoterapeuty, który może przeprowadzić szczegółową ocenę stanu mięśni i stawów, a także zalecić odpowiednie badania diagnostyczne, takie jak USG czy MRI, jeśli będzie to konieczne. Fizjoterapeuta może również zaproponować plan leczenia, który może obejmować ćwiczenia wzmacniające, terapię manualną, zmiany w aktywności fizycznej lub zalecenie stosowania odpowiednich środków wspomagających, takich jak wkładki ortopedyczne czy opaski kompresyjne.

Pamiętajmy, że zdalna konsultacja nie zastąpi bezpośredniego badania klinicznego, dlatego osobista wizyta u specjalisty jest kluczowa w celu uzyskania dokładnej diagnozy i skutecznego planu leczenia.