Choruję na niedoczyność tarczycy Hashimoto cały czas od 5 lat brałam dawkę euthyrox 112 mg i czułam

2 odpowiedzi

Choruję na niedoczyność tarczycy Hashimoto cały czas od 5 lat brałam dawkę euthyrox 112 mg i czułam się w miarę dobrze moje tsh wynosiło 0,61 0,98 na tym poziome. Od pewnego czasu zaczełam się czuć gorzej tsh wyniosło 0,06 ft 4 1,85 ft 3 3,45 Endykronolog zmienił mi lek na letrox 100. Ale po nim czuje się gorzej jestem senna opuchnięta mam wysypke na twarzy....Jakaś masakra. Czy mogę wrócić do euthyroxu ???? Bardzo proszę o pomoc kazdy endykronolog mowi co innego mam juz tego dość.
pozdrawiam
Droga Pani. Endokrynolog zaproponował Pani zmniejszenie dawki lewotyroksyny w oparciu o poziom TSH, dodatkowo zmieniając preparat na taki bez laktozy (być może występuje u Pani nietolerancja laktozy), czyli „lepszy”. Może Pani wrócić do Euthyroxu ale w dawce 100 ug i przy nadal złym samopoczuciu poszukałbym innej przyczyny zgłaszanych objawów i niezależnie jeszcze raz proszę oznaczyć poziom hormonów.

Szanowna Pani. Podobnie jak poprzednik uważam, że należy wrócić do lewotyroksyny 100 ug. Co do preparatów uczulać mogą wypełniacze, więc można wrócić do Euthyroxu i się obserwować.