Choroba afektywna dwubiegunowa...witam od 6 lat postawiono diagnozę..chodź objawy postaci subklinicz

1 odpowiedzi
Choroba afektywna dwubiegunowa...witam od 6 lat postawiono diagnozę..chodź objawy postaci subklinicznej występują od dawna, ale nikt się nie połapał. Od rozpoznania wielokrotnie zmieniano leki.. obecnie lekkie akceptowalne wahania występują nadal. Niby jest reemisja. Przez 6 lat ogromną ilość epizodów hipomanii i subdepresji i stanow mieszanych. Depakine crono plus lamotrygina i kwetiapina ogromnie wpływają na zdolności poznawcze, przyswajanie wiedzy. Nieziemsko tęsknię ma stanami hipomanii i stanem wiecznego szczęścia i euforii oraz kreatywnością i szybkością nauki. Myślę że jestem zapanować nad hipomaníą żeby nie przejść w stan manii. Czym się może skończyć nagłe odstawienie leków z dnia na dzień? Jest ogromna pokusa żeby wejść na górkę..
W stanie manii i hipomanii dochodzi do „burzy neuroprzekaźników”, co w dalszej perspektywie prowadzi do powstawania mikrouszkodzeń mózgu. Przyczynia się to do powstawania lekooporności, dlatego kolejne rzuty choroby mogą się coraz trudniej leczyć. Dodatkowo im dłużej trwa mania, tym dłuższy i cięższy jest następujący potem epizod depresyjny. Nagłe odstawienie leków skutkuje pogorszeniem stanu psychicznego. Proszę absolutnie nie modyfikować leczenia samodzielnie!! W razie wątpliwości co do leczenia i stanu zdrowia, proszę niezwłocznie skontaktować się z prowadzącym lekarzem psychiatrą.