Chłoniak JAK GO ROZPOZNAĆ ??? proszę o pomoc

2 odpowiedzi
mam pytanie do lekarza który miał do czynienia z chłoniakiem.mam dziwne objawy które pasują mi do chłoniaka .lekarze uważają inaczej ,ale każdy z nich ma według mnie swoją specjalizację i nie łączą kilku objawów które mam , a mianowicie mam powiększone węzły w śródpiersiu ,do ok 13 mm,lewy nadobojczykowy 11 mm,pod pachami ok 15 mm,w kątach żuchwy 17x6 mm,w szyji po kilka po każdej stronie ok 12-15 mm.lekarze twierdzą że mogą one takie być,ale jednoznacznie twierdzą że nie powinny.pozatym mam od dwóch miesięcy ból gardła ,nisko pod krtanią.lekarze twierdzą że nic tam nie widać złego a ja mam ciągle ucisk ,ból.poza tym mam ciągle jakby czerwony język ,podpuchnięty,ponacinany po bokach .lekarze też w tym nic złego nie widzą ,ot taka moja uroda ,ale wiem że on taki wcześniej nie był.pozatym boli mnie szyja po lewej strobie ,jest jakby cieplejsza i mięsień MOS jest jakby większy niż po prawej stronie.pozatym od dwóch tygodni zmianiają mi się w krwi próby wątrobowe ALT ,troszkę ponad normę (41) , najpierw było 44 ,teraz jest 46.zawsze te wyniki miałem około 25-30.gdzieś kiedyś czytałem że chłoniak objawia się powiększeniem węzłów,możę dawąć jakby stan zapalny jamy ustnej,gardła (tu by pasował mój ból gardła i język) i że chłoniak czy jest sprawdza się również obraz wątroby.boję się że mogę go mieć a lekarze po prostu nie łączą wszystkich objawów i mnie zbywają,że węzły mogą takie być ,że wątroba to się przejadłem ,że boli gardło i język bo mnie przewiało .ale to wszystko może się inaczej układać.jakie węzły są chłoniakowe ,jaki objawy ???czy moje objawy mogą o nim świadczyć. krew ,ob. ,crp ,alt,morfologia LDH i inne mam dobre.gdzie mogę się zgłosić aby ktoś może połączył moje wszystkie badania a mam ich sporo .do jakiego specjalisty.byłem już u hematologa,laryngologa,pulmunologa ale oni nic złego nie widzą .a ja się boję że później może być za późno.żle się czuję ,ciągła senność ,osłabienie ,szybka męczliwość,czasem trochę swędzi mnie okolica głowy i ramion i pleców.ból szyji po lewej stronie ,gardła przy przełykaniu.niema gorączki ani potów.proszę o jaką pomoc ,dziękuję
Sugeruję konsultację hematologa onkologa.

Chłoniaki są nowotworami ,którymi zajmują się hematolodzy. Niestety bardzo trudno dostać się na taką konsultację ,terminy oczekiwania wynoszą często kilka miesięcy. Objawy ,które są opisane powyżej nie budzą jednak niepokoju onkologicznego i nie wyglądają podejrzanie,więc uważam ,że hematolog jest tu nie potrzebny. .To niedobrze ,że po kilku konsultacjach lekarskich, wciąż jest niepokój o zdrowie, niedowierzanie diagnozie ,że wszystko jest w porządku. Podejrzewam ,że wynika to ze złego samopoczucia. Proszę uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie czy stres, przepracowanie , zła dieta, problemy w życiu - nie powodują tych problemów zdrowotnych ? Proponuję kontakt z darmową infolinią psychoonkologiczną- 0800-08-01-64 , pon-pt 18-21, pozdrawiam