Chcielibyśmy się wybrać z 2,5 letnią córką na wczasy do Egiptu. Cały czas spędzilibyśmy w zamkniętym

1 odpowiedzi
Chcielibyśmy się wybrać z 2,5 letnią córką na wczasy do Egiptu. Cały czas spędzilibyśmy w zamkniętym hotelu 4-5 gwiazdkowym na tamtejsze standardy. Oczywiście zachowując podstawowe zasady higieny. Pediatra odradza nam wyjazd z uwagi na gwarantowane biegunki u córki i wysokie ryzyko choroby u niej. Krotko mówiąc, że córka jest za młoda na tego typu wyjazdy. Chcielibyśmy tylko upewnić się, że powinnismy zrezygnować z wyjazdu? Lub ewentualnie przy zachowaniu jakich warunków i leków moglibyśmy się wybrać na takie wyjazd?
Będziemy bardzo wdzięczni za odpowiedź.
Rzeczywiście dużo ludzi ma problemy z biegunkami ale nie ma bezwzględnych przeciwskazań do wyjazdu do Egiptu z dzieckiem.Warto podawać już przed wyjazdem probiotyki wieloszczepowe, na miejscu nie podawać dziecku żadnych surowych owoców ani warzyw, soków tylko wodę butelkowaną i potrawy gotowane albo zabrać słoiczki z deserami czy obiadkami.W Egipcie jest inna flora bakteryjna i bakterie które nie szkodzą tubylcom mogą zaszkodzić gościom z innych krajów.Oczywiście trzeba do przesady przestrzegać higieny,myć dziecku cały czas rączki i dezynfekować sztućce.W razie wystąpienia biegunki kontaktowac się z tamtejszym lekarzem bo tylko egipskie preparaty medyczne są skuteczne w takich przypadkach.