Chciałem zapytać o problem który posiadam i które doskwiera mi w życiu codziennym. Bardzo wszystkim

2 odpowiedzi
Chciałem zapytać o problem który posiadam i które doskwiera mi w życiu codziennym. Bardzo wszystkim się przejmuję i biorę wszystko do siebie. Od małego pamiętam, że raczej trzymałem się z boku (jeśli się kolegowałem to głównie z dziewczynami, od chłopaków stroniłem a jeśli już to raczej dawałem się zdominować). Na wszelkie wydarzenia reagowałem bardzo gwałtownie, obecnie to wszystko w sobie tłamszę. Jeśli działo się coś złego albo coś stresującego automatycznie reagowałem płaczem, albo złością nawet w wieku nastoletnim, kiedy np. miałem sprawdzian w szkole. Wszelkie wyjazdy, pobyt w szkole - ból brzucha, mdłości, biegunka, częste telefony do rodziców. W okresie szkolnym, przygotowanie do sprawdzianu itd. zajmowało mi dużo więcej czasu jak rówieśnikom - musiałem wszystko "wykuć na blachę", wolałem uczyć się jak przebywać z rówieśnikami. W efekcie wszystko szybko zapominałem, jednak w przeciwnym wypadku nie byłem w stanie przygotować się inaczej do sprawdzianu. Na co dzień nie potrafię się zająć swoim życiem tylko robię wszystko za wszystkich dookoła bez sprzeciwu, nawet jeśli mam dość niczego nie powiem. W pracy raczej stronię od kontaktów z innymi współpracownikami, gdyż każda rozmowa blokuje mnie, stresuje, zdecydowanie wolę pisać. W trakcie rozmowy gubię wątek, zamyślam się, albo mam problem coś wypowiedzieć bo się blokuję. W życiu codziennym jestem cały czas spięty, stale drżą mi ręce, nie potrafię odpocząć bo w chwili spokoju zaczynają mnie dręczyć myśli. Czym może być spowodowany taki schemat działania? Jest to rodzaj zaburzenia, czy bardziej choroby, bądź problemem z samooceną?
Witam. To o czym Pan pisze rozunialabym jako problemy natury emocjonalnej. Na podstawie tych informacji trudno spekulować czym spowodowane są Pana trudności. Z pewnością odpowiedź lezy w Pana historii. Z jakiś powodów emocje brały górę nad Panem, był i jest Pan lekowy oraz miał Pan trudności separacyjne. Sugerowałabym podjęcie psychoterapii. Wszystko o czym Pan pisze stanowi wskazanie do niej, tym bardziej, ze czytając Pana wypowiedz odnosi się wrażenia, ze problemy te utrudniają Pana codzienne funkcjonowanie.

Dzień dobry. Pana informacje mogą sugerować występowanie podwyższonego poziomu leku, obniżonego poczucia własnej wartości czy strategii unikowych. Ważna jest Pana ocena, na ile to Panu przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i czerpaniu satysfakcji z życia. Dobrze, że szuka Pan pomocy czy dodatkowej wiedzy w tym zakresie. To ważne pierwsze kroku ku poradzeniu sobie z tą sytuacją. Zachęcam do konsultacji lub rozmowy z profesjonalistą. Będzie łatwiej Panu określić czym się zająć i podjąć decyzję co dalej robić. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.