Chciałem się zapytać czy prawdą jest co to powiedział mi producent wód filtrowanych że pierwiastki z

2 odpowiedzi
Chciałem się zapytać czy prawdą jest co to powiedział mi producent wód filtrowanych że pierwiastki z wody wchłaniają się szybko jednak mają słabą przyswajalność? Pisze ten producent że wg jego badań przyswajalność np. magnezu i wapnia z wody jest na poziomie kilku procent. Wg tego producenta pierwiastki lepiej brać z pożywienia. Czy to wszystko prawda? Gdyż chciałem się upewnić. A jeśli tak jest to czy te wszystkie opowieści jaka woda tj zdrowa bo są w niej pierwiastki są lekko przesadzone?
Witam serdecznie, absolutnie nie można się z tym zgodzić. Woda wysokozmineralizowana lub zwykła twarda woda kranowa nie dość, że jest świetnym źródłem ważnych minerałów takich jak chociażby wapń i magnez to dodatkowo ich wchłanialność jest bardzo wysoka. Można się nawet spotkać w literaturze z informacją, że wapń z wody wchłania się lepiej niż z produktów mlecznych, które wiodą prym jeśli chodzi zawartość i przyswajalność tego pierwiastka, wiąże się to z tym iż pierwiastki te (wapń, magnez) występują w postaci wodorowęglanów wapnia czy magnezu, tworzących kamień kotłowy w przypadku np.: twardej wody, a wodorowęglany zmniejszają straty wapnia i magnezu z moczem. Pozdrawiam, Marzena Wacław-Pazera

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wchłanialność szacuje się w zależności od minerału na poziomie 20-30 %. Nie jest to niska wchłanialność, ale też nie wysoka. Minerały z wód są uzupełnieniem tych z diety. Więc najlepiej jest połączyć dietę i zdrową wodę. Zwracam też uwagę na rodzaj wód: są te z grupy leczniczych, które są bardzo skoncentrowane pod kątem składników mineralnych i stosowane w kuracjach. Więc w zależności od rodzaju, woda może przynosić korzyści. Najgorsze są źródlane, które "nic" w sobie nie mają, bo stężenie minerałów najczęściej wynosi 100 mg/ l, gdzie na przykład porównując Muszyniankę ok. 1700 mg/ l wychodzi bardzo mizernie. Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.