Chcialem prosic o rade .Czeka mnie operacja stawu biodrowego prawego w wamie .raz boli mnie ta prawa

3 odpowiedzi
Chcialem prosic o rade .Czeka mnie operacja stawu biodrowego prawego w wamie .raz boli mnie ta prawa noga raz jest ok i nic nie boli otrzymalem algan15 to przy silnych bolach zazywam lek.
W szpitalu wyladowale na sor w lutym z wysokim crp 270.
Chcialem sie dowiedziec jak to bedzie po operacji czy ta skora moja sie zagoi i tej szramy po operacyjnie nie bedzie jej tak az widac czy zostanie takie rozprocie do konca zycia.operacja mnie czeka w lutym .chcialbym sie dowiedziec jak najwiecej jesli jest to mozliwe.Zeby robie szczepilem sie na wzw typu b Reumatolog jest z lodzi z pienniny ze szpitala .o r.m. slyszalem ze regeneruje kosci ale na moje schorzenie to wydanie pieniedzy w bloto.komurk. macierzyste nic o tym nie wiem Jakie sa mozliwosci jeszcze ?
Witam, niestety po operacji będzie widoczna blizna najprawdopodobniej z boku biodra (najczęstszy dostęp podczas operacji). Blizna zostanie do końca życia. (Być może są zabiegi medycyny estetycznej które poprawią jej wygląd). Jeśli chodzi o operację wszystko zależy od stanu nasilenia dolegliwości bólowych i w jakim stanie znajduję się staw biodrowy. Komórki macierzyste niestety na tego typu schorzenie są nieskuteczne. Rehabilitacja ma też swoje granice, można spróbować rehabilitować biodro jednak w dużych zmianach zwyrodnieniowych i ostrych bólach rehabilitacja może nie pomóc i jedynym rozwiązaniem jest operacja. Dodatkowo jeśli mamy do czynienia z chorobą reumatyczną zużywanie się stawu jest szybsze.

Dzień dobry,
- blizna po operacji wymiany biodra na endoprotezę będzie widoczna, na początku bardziej, ale z czasem powinna jasneić i wyrównywać się.
- Do operacji warto się przygotować: w miarę możliwości porozciągać mięśnie i wzmocnić odpowiednie grupy mięśniowe - może to znacznie przystpieszyć rekonwalestencję
- Po operacji również trzeba popracować (w zależności od czasu po operacji i zaleceń lekarza) nad siłą i elastycznością mięśni ( w zakresie bezpiecznym dla stawu) nad obciążaniem nogi po operacji i nad prawidłowym chodem.
Zalecam zgłosić się do fizjoterapeuty, a jeści jest Pan z Krakowa to zapraszam do siebie na Dywizjonu 303 62B SkyMedic

Blizna po operacji zostanie. Nie podał Pan powodu operacji. Jeśli to zwyrodnienia, to można próbowac kwas hialuronowy + dobra rehabilitacja. Jeżeli nie pomoże, to albo endoproteza, albo komórki macierzyste. Pozdrawiam!