Chciałam zapytać ile mniej więcej trwa rehabilitacja dziecka 5 l. z lordozą lędźwiową, przy ćwiczeni

3 odpowiedzi
Chciałam zapytać ile mniej więcej trwa rehabilitacja dziecka 5 l. z lordozą lędźwiową, przy ćwiczeniach każdego dnia. Czy jeśli zaczniemy ćwiczenia w tym okresie (5 lat) nasza córka będzie miała szanse na prawidłowy kręgosłup, czy będziemy mogli jedynie ćwiczeniami hamować powiększanie się krzywizn?
Pogłębiona lordoza u dziecka może mieć różne przyczyny chorobowe. Czasami towarzyszy schorzeniom charakteryzujących się wiotkością stawowo-więzadłową, niskim napięciem mięśniowym, schorzeniom genetycznie uwarunkowanym. Należy pamiętać też o tym, że 5letnie dziecko nie ma jeszcze takiego ukształtowania kręgosłupa jak osoba dorosła. Jeżeli u Pani dziecka występuje jedynie wada postawy usprawnianie powinno trwać ok 3-5 tygodni. Po tym czasie warto ponownie ocenić postawę u lekarza rehabilitacji dzieci czy jest poprawa. Jeśli poprawa jest niewystarczająca można dalej kontynuować terapię np 3-5 razy w tygodniu. Często obserwujemy, że poprawa nie pojawia się od razu , ale w miarę rozwoju dziecka. Ważne jest, żeby dziecko miało dużo aktywności ruchowej i uprawiało jakiś sport. Pozdrawiam

Dzien dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty na badanie. Jeżeli nie ma większych problemów związanych z chorobami to Ćwiczenia są w stanie skorygować problem wady postawy. Pozdrawiam
Dzień dobry, wykluczywszy zmiany strukturalne (raczej ich nie powinno być w tak młodym wieku, chyba że wrodzone) to poprzez systematyczność i odpowiednie ćwiczenia korekcyjne da się "wyprowadzić" dziecko.