Chciałam zamienić protezę akrylową na szkieletową. Dentysta poinformowała, że zrobi ale muszę wyrwać

5 odpowiedzi
Chciałam zamienić protezę akrylową na szkieletową. Dentysta poinformowała, że zrobi ale muszę wyrwać 3 zęby (dolne 2, i dwie trójki, zostałyby tylko dwa)na których przymocowana byłaby proteza.Te 3 zęby niby są rozchwiane, czego nawet nie wiedziałam bo mało rozchwiane. Wyczytałam w internecie, że proteza szkieletowa może te rozchwiane zęby podtrzymywać, czy można coś takiego zrobić? Mam zrobione zdjęcie PANTOMOGRAFICZNE.-mogę je przesłać.
A. U
Dzień dobry, oczywiście ,że proteza szkieletowa tzw. szynoproteza może podtrzymywać rozchwiane zęby i nie ma konieczności ich usunięcia. Proszę przesłać zdjęcie pantomograficzne na jego podstawie,będę mogła powiedzieć coś więcej. Pozdrawiam dr Kręcisz

Dzien dobry, proszę jeszcze skonsultować sie z innym dentystą. Zęby trójki są silnymi zebami więc może nie trzeba by było usuwać a np. koronować lub odbudować na wkładzie.Zamiast protezy szkieletowej proszę zapytać się o tzw szynoprotezę , która dodatkowo wzmacnia rozchwiane zeby.
Pozdawiam
przy tak dużych brakach nie wykonuje się protez szkieletowych.
Wszystko zależy od stopnia rozchwinania i ilości kości ktora utrzymuje korzenie. Szkielet podtrzymuje rozchwiane zeby,ale warunkiem jest też odpowiednio duza ilość kości. Do szkieletu nie dostawiamy zębów które mogą wypaść z powodu zbyt małego utrzymania. Wtedy trzeba będzie zrobić nowy szkielet.
Witam zapraszam na wizytę do gabinetu wtedy będzie możliwa ocena sytuacji zębów i ich rokowania