Chciałabym zapytać jakie substancje można bezpiecznie ze sobą łączyć aby pomóc sobie naturalnymi wyc

1 odpowiedzi
Chciałabym zapytać jakie substancje można bezpiecznie ze sobą łączyć aby pomóc sobie naturalnymi wyciągami z roślin? Mówi się, że kurkumina działa jak fluoksetyna, podobno magnolia działa jak benzodiazepiny, gdzieś przeczytałam informację, że duże dawki ekstraktu z dziurawca również działają jak leki antydepresyjne z tym, że nie wiem czy te wymienione substancje można ze sobą łączyć w celu wywołania efektu terapeutycznego?
Niektóre substancje mają łagodne działanie przeciwdepresyjne czy przeciwlękowe. M.in. szafran stosowany jest przy łagodnym nasileniu objawów depresyjnych. Osobom łatwo się denerwującym, spiętym, mającym kłopoty z usypianiem i stresem mogą pomóc preparaty dziurawca, lawendy, werbeny, kozłka lekarskiego, pokrzywy i innych uspokajających ziół. Zioła pomagają, choć nie nadają się do leczenia silnych stanów lękowych, epizodów depresyjnych czy uporczywej bezsenności. Nie wszystkie z nich można łączyć, podobnie jak leki, gdyż są metabolizowane przez te same układy enzymatyczne w wątrobie, co może powodować osłabienie lub niezamierzone wzmocnienie działania. O konkretne połączenia proszę pytać farmaceutę lub lekarza psychiatrę. Można również zastosować preparaty złożone, które są dostępne na rynku w aptekach, sklepach zielarskich.