Chciałabym spytać czy osteopata może wyczuć przepuklinę roztworu przełykowego oraz zrosty z jamie br

4 odpowiedzi
Chciałabym spytać czy osteopata może wyczuć przepuklinę roztworu przełykowego oraz zrosty z jamie brzusznej i miednicy ? A także czy są metody, które mogą łagodzić obecność przepukliny ( ciągłe uczucie kołatania serca oraz problemy ze swobodnym oddychaniem , wrażenie ucisku w klatce piersiowej promieniujące do pleców ) oraz obecność zrostów ( zaciskanie jelit , zatrzymywanie gazów, przelewanie ).
Wyczucie przez powłoki ciała przepukliny rozworu przełykowego jest raczej niemożliwe. Zrosty jak najbardziej można wyczuć. Zarówno przepukliny oraz zrosty poza miejscowymi problemami objawiają się w bardzo różny sposób. Mogą to być zmiany w sylwetce, nieświeży odech itd itp. lub objawy jakie Pani opisała (kołatanie, ucisk). Terapią manualną, osteopatią można w znacznym stopniu redukować objawy. Zapraszam do gabinetu.

Witam serdecznie.
Osetopatia/terapia manualna może przynieść poprawę w kontekście opisanych objawów. Jednak nie możliwe jest w moim odczuciu wyczucie przepukliny rozworu przełykowego.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio
Podpiszę się pod opiniami Jakuba i Roberta:
1. zrosty można wybadać palpacyjnie (zrosty jest wyczuwalne jako pogrubiałe, mniej elastyczne struny)
2. nie ma możliwości palpacyjnego stwierdzenia rozworu
Ad 1. można je (blizny) mobilizować i przez to poprawiać fizjologię narządu/organu poprzez wykonanie odpowiedniej techniki mobilizującej daną strukturę (naczynia i nerwy narządu, otaczające błony surowicze i ich mocowania oraz same narządy) przez lekarza/fizjoterapeutę/osteopatę przeszkolonego w technikach wisceralnych i nimi pracującego.
Opisane objawy wskazują na wieloukładowe zaburzenie. W takich zaburzeniach musi być zaangażowana wspólna powięź organów i narządów.
Poprzez różne czynniki stresowe, powięź narządów potrafi stracić swoją elastyczność, przez co następuje zaburzenie pracy narządu, lub całego układu.

Polecam metodę Manipulacji Powięzi, by odtworzyć balans w napięciach powięzi wewnętrznych i wspomóc odzyskanie "przestrzeni życiowej" poszczególnych organów i narządów.
Tą metodą można skutecznie balansować opisane przez panią dolegliwości.

Pozdrawiam
Szymon
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.