Chciałabym spytać czy osteopata może wyczuć przepuklinę roztworu przełykowego oraz zrosty z jamie brzusznej i miednicy ? A także czy są metody, które mogą łagodzić obecność przepukliny ( ciągłe uczucie kołatania serca oraz problemy ze swobodnym oddychaniem , wrażenie ucisku w klatce piersiowej promieniujące do pleców ) oraz obecność zrostów ( zaciskanie jelit , zatrzymywanie gazów, przelewanie ).
mgr Jakub Ślachetka
mgr Jakub Ślachetka
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Inowrocław
Wyczucie przez powłoki ciała przepukliny rozworu przełykowego jest raczej niemożliwe. Zrosty jak najbardziej można wyczuć. Zarówno przepukliny oraz zrosty poza miejscowymi problemami objawiają się w bardzo różny sposób. Mogą to być zmiany w sylwetce, nieświeży odech itd itp. lub objawy jakie Pani opisała (kołatanie, ucisk). Terapią manualną, osteopatią można w znacznym stopniu redukować objawy. Zapraszam do gabinetu.

mgr Robert Hetman
mgr Robert Hetman
Fizjoterapeuta, Terapeuta
Poznań
Witam serdecznie.
Osetopatia/terapia manualna może przynieść poprawę w kontekście opisanych objawów. Jednak nie możliwe jest w moim odczuciu wyczucie przepukliny rozworu przełykowego.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio

mgr Daniel Romanowski
mgr Daniel Romanowski
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Biłgoraj
Podpiszę się pod opiniami Jakuba i Roberta:
1. zrosty można wybadać palpacyjnie (zrosty jest wyczuwalne jako pogrubiałe, mniej elastyczne struny)
2. nie ma możliwości palpacyjnego stwierdzenia rozworu
Ad 1. można je (blizny) mobilizować i przez to poprawiać fizjologię narządu/organu poprzez wykonanie odpowiedniej techniki mobilizującej daną strukturę (naczynia i nerwy narządu, otaczające błony surowicze i ich mocowania oraz same narządy) przez lekarza/fizjoterapeutę/osteopatę przeszkolonego w technikach wisceralnych i nimi pracującego.

 Szymon Sekulski
Szymon Sekulski
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Warszawa
Opisane objawy wskazują na wieloukładowe zaburzenie. W takich zaburzeniach musi być zaangażowana wspólna powięź organów i narządów.
Poprzez różne czynniki stresowe, powięź narządów potrafi stracić swoją elastyczność, przez co następuje zaburzenie pracy narządu, lub całego układu.

Polecam metodę Manipulacji Powięzi, by odtworzyć balans w napięciach powięzi wewnętrznych i wspomóc odzyskanie "przestrzeni życiowej" poszczególnych organów i narządów.
Tą metodą można skutecznie balansować opisane przez panią dolegliwości.

Pozdrawiam
Szymon
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.