Chciałabym poprosić o pomoc dotycząca nazywania, rozpoznawania i panowania nad emocjami. (Mam 22 lat

4 odpowiedzi
Chciałabym poprosić o pomoc dotycząca nazywania, rozpoznawania i panowania nad emocjami. (Mam 22 lata).Od kilku lat mam w sobie niepokój, czasem przeradza się w okropny lęk ( nie umiem określić przed czym), który prowadzi mnie nawet do myśli samobójczych. Boje się wtedy samej siebie, że coś sobie zrobię choć tego nie chcę. Staram się zrozumieć skąd to się bierze, ale naprawdę nie wiem. Jakie pytania mogę sobie zadać? Dlaczego ten lęk przejmuje nade mną władze i nawiedza mnie w sytuacjach bezstresowych i bez powodu?
Witam serdecznie. Z tego co Pani pisze domyślam się, że może Pani cierpieć na depresję, która może być konsekwencją od lat odczuwanego niepokoju, przeradzającego się w tzw. lęk uogólniony. Z listu wnioskuję, że sprawa jest bardzo poważna i wymaga natychmiastowej konsultacji u psychiatry. Konsultacja ta pozwoli wstępnie zdiagnozować przyczyny Pani trudności, a lekarz będzie mógł przepisać leki wyciszające stan napięcia i lęku. Równolegle wydaje się być konieczne zapisanie się do psychologa lub psychoterapeuty, w celu rozpoczęcia terapii, co pozwoliłoby odszukać przyczyn Pani złego samopoczucia i przedstawionych trudności. Proszę nie zwlekać z decyzją. Powodzenia.

"Od kilku lat...." to niech pani jeszcze kilka lat sobie poczeka a napewno dozyje Pani spokoju ducha...
Co panią skłoniło by wreszcie napisać? Teraz musi pani poświęcić kilka lat na siebie a nie zamiatanie pod dywan emocji i to, co Pani mówię jest poważne. BEZZWŁOCZNIE PROSZE WYBRAC SOBIE Z WACHLARZA SKUTECZNYCH TERAPEUTOW OSOBE I Z NIA PRACOWAC. / atruszkowska1000(at)gmail.com /
Witam serdecznie,
rozumiem, że lęk i niepokój, który Pani odczuwa, powoduje jeszcze większe rozdarcie i panikę. Źródło lęku może tkwić w rożnych sferach życia - od nieuświadomionych, przeżytych emocji, nieujawnianych wcześniej, przez zaburzony rozwój emocjonalny czy nadmierne wymagania, którym nie może Pani sprostać. Źródłem lęku w Pani wieku mogą być także (paradoksalnie) zmieniające się warunki życia- wymagania dotyczące samodzielności, aprobaty społecznej, itp... Warto udać się do specjalisty, na dobrą diagnozę i terapię. Ma Pani szansę uczynić swoje życie mniej trudnym, a być może nadać mu kształt, który przyniesie Pani źródło siły. Pozdrawiam, Dominika Wieland-Lenczowska
Witam, opisywane zachowania są niepokojące. Proszę zadbać o siebie i skontaktować się z psychoterapeutą w miejscu zamieszkania. Gdyby myśli samobójcze sie powtarzały zachęcam do konsultacji psychiatrycznej. Pozdrawiam