Chcialabym pokrótce opisać swój problem. Od 7 lat leczę się farmakologiczne, korzystam też z psychot

1 odpowiedzi
Chcialabym pokrótce opisać swój problem. Od 7 lat leczę się farmakologiczne, korzystam też z psychoterapii. Każda redukcja leków kończyła się nawrotem, ostatecznie biorąc 200 mg setaloftu i 10 mg fluoksytyna przez 2 lata cieszyłam się spokojem od choroby. Teraz znowu poczułam się gorzej, psychiatra zalecił "dołożenie" jeszcze dodatkowe 10 mg fluoksytyny. Subiektywnie zastanawiam się czy przy takiej ilości leków branych przez tak długi czas, może mi to jeszcze pomóc.. Bardzo proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam
Trochę trudno się odnieść do leczenia, bo nie napisała Pani na co się leczy i na jaki rodzaj psychoterapii uczęszcza :) Można przypuszczać, że przy takich wysokich dawkach leków to na OCD (potocznie nerwicę natręctw). Z opisu ciężko oceniać, ale nie powinno się łączyć leków z tej samej grupy np. w/w SSRI co prawda sertralina działa trochę na przekaźnictwo dopaminergiczne a fluoksetyna na noradrenergiczne, ale jakby nie było obydwa leki są inhibitorami wychwytu serotoniny. Zwiększanie dawek czy łączenie leków ma sen, ale wszystko zależy od rodzaju, choroby, czy zaburzenia i zazwyczaj, jak już łączyć to leki z różnych grup, czyli np. jeżeli byłoby to OCD i 200mg sertraliny nie działało to można potencjalizować działanie małą dawką np. neuroleptyku, albo zmienić na Anafranil. Tak czy inaczej to snucie hipotez bo za mało danych :) Pozdrawiam