chciałabym iść do pracy ale strasznie boje sie złożyć cv gdziekolwiek, paraliżuje mnie to. jakis cza

2 odpowiedzi
chciałabym iść do pracy ale strasznie boje sie złożyć cv gdziekolwiek, paraliżuje mnie to. jakis czas temu rzuciłam studia, które wybrali mi rodzice i byla afera. kazali mi isc do pracy i załatwiłam sobie ja, mialam zacac od kwietnia. Jednak zadzwoniłam w połowie marca i okazało się że jednak mnie nie wezma co mnie rozwaliło totalnie. od tamtego czasu nic nie zrobiłam z tym faktem. siedze w domu i przeżywam jaka jestem beznadziejna ze nawet boje sie wysłać cv. Relacje ze znajomymi tez sa coraz gorsze. Czuje ze zaraz nie bedzie nikogo. Zaraz trzeba wybrać kolejne studia a mi się żaden kierunek nie podoba ani nic mnie interesuje ani nic nie umiem. Mam dość siebie i naprawdę nie wiem już co robić ...Dodam, że jestem strasznie niesmiala
Szanowna Pani,

Ma Pani za sobą rzucenie studiów, które zostały wybrane przez rodziców. Nie byli zadowoleni z tego faktu, kazali Pani pójść do pracy. Udało się ją znaleźć, załatwić, ale okazało się, że jednak nie została Pani przyjęta.
Zauważa Pani, że w różnych dziedzinach życia po prostu się nie układa, a może nawet - różne dziedziny życia zanikają.
Źle się Pani czuje sama z sobą, ze swoją sytuacją życiową. W dodatku nie ma Pani pomysłu, co dalej robić, a nieśmiałość tylko utrudnia podejmowanie konkretnych działań.
Jednak pomimo tego poczucia rozbicia, "rozwalenia", beznadziejności - robi Pani krok w kierunku wyjścia z tego dołka - pisze Pani tutaj - szuka wsparcia i mówi o chęci, by coś z tym zrobić.
Proponuję konsultację psychologiczną, by wspólnie zastanowić się nad przyczynami takiego stanu, rozeznać się w swoich potrzebach, uczuciach, myślach i zastanowić się nad planem działania.
Chęć, a może nawet konieczność zmiany i moment, w którym ma się poczucie nieradzenia sobie - jest dobrym czasem, by zwrócić się o pomoc.

Serdecznie pozdrawiam
Daria Stokłosa

Gratuluję zrobienia pierwszego kroku w zadbaniu o siebie. Lek, który Pani odczuwa, w pani przypadku, i z Pani doświadczeniami jest naturalny. Ten paraliżujący lek pełni w Pani życiu w tej chwili bardzo ważną rolę. Chroni Panią przed podjęciem niewłaściwej decyzji, co do wyboru pracy i studiów. Siedząc w domu ma pani czas na zadbanie o swoją przyszłość, zastanowienie się czego Pani potrzebuje, (Pani, nie rodzice). Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, ile musi umieć osoba, która dostała się na studia? Jakie cechy i umiejętności ma ktoś , kto potrafi zerwać studia wbrew oczekiwaniom innych i szuka swojej drogi? Czy bardzo nieśmiała osoba potrafiłaby przeciwstawić się rodzicom? W tej chwili ma pani wrażenie, że nic Panią nie interesuje. Proszę przypomnieć sobie, co kiedyś sprawiało Pani radość. Co robiła Pani w wolnym czasie? Zachęcam do kontaktu z psychologiem, który pomoże Pani spojrzeć z innej perspektywy i wesprze Panią w podążaniu własną drogą.