cd staw skokowy

1 odpowiedzi
Jeszcze raz dziękuje za zaangażowanie Pana w tym temacie. Aktualnie sprawa jest chyba jasna. Byłem dzisiaj na wizycie u innego ortopedy (o większych naukowych osiągnięciach :-)) i niestety potwierdził spostrzeżenia poprzedniego ortopedy. Główna diagnoza to uszkodzone więzadło ATFL. Na szczęście w badaniu USG dynamicznym więzadło wykazało ciągłość. Pozostałe więzadła są ok. Pozwoliłem sobie zaaplikować zastrzyk z komórek macierzystych i kolagenu w celu przyspieszonego leczenia i lepszej regeneracji. Niestety, aby się to lepiej zagoiło mam 3-4 tygodnie nie obciążać kończyny. (Chociaż gdybym nie brał zastrzyków to ponoć już bym nic specjalnie nie pomógł i nie zaszkodził i mógłbym już obciążać nogę i jakoś chodzić.) Martwi mnie tylko czemu tak długo. Potem dopiero mam zastosować lasery itp. oraz rehabilitację w celu wzmocnienia. Dziwnym trafem obaj ortopedzi powiedzieli mi, że nie maja tych więzadeł lub mają zdegenerowane. Z kolei jeden z fizjoterapeutów, u których byłem też to źle kiedyś zaleczył i ma jakieś grudki w stawie skokowym, które będzie wyjmował laparoskopowo. Pozdrawiam PM.
cieszę się, że ma Pan fachową opiekę. Warto czasem kontuzje skonfrontować z innym specjalistą szczególnie jeśli chodzi o badanie USG. Myślę, że będzie dobrze z Pana nogą i nie będzie powikłań.
Pozdrawiam Pana,
Mateusz Małachowski