cd skręcona kostka

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, przepraszam, że Panią znów niepokoję, właśnie wróciłem od ortopedy z USG i jestem nieco załamany. Diagnoza: staw skokowy o ograniczonej ruchomości. staw z obrzękiem. Skóra bez cech stanu zapalnego. Klinicznie bez cech niestabilności. Ból w rzucie ATFL. Zwiększona ilość płynu w stawie. Wysięk widoczny w obrębie stawu skokowo-łódkowego. Więzadło trójgraniaste bez cech wyraźnego uszkodzenia - poziom I. Masywne uszkodzenie ATFL - II lub II/III oraz częściowe CFL. Pochewki okolicznych ścięgien poszerzone z cechami wysięku. Zalecenia: najlepiej but Walker na 4 tyg. Lód 3xdz. po 10 min. Elewacja kończyny. Kule łokciowe z zakazem obciążania kończyny. Zastrzyki w brzuch przeciwzakrzepowe. Laser 10x i ultradźwięki 10x. Chciałbym chociaż zrezygnować z kul i założyć lżejszą ortezę. Praktycznie teraz wychodzę z domu (prowadzę zajęcia na uczelni) tylko dwa razy w tygodniu i to co drugi tydzień. Czy jak leże sobie w domu tez mam mieć ta ortezę i czy mogę robić drobne ruchy nogą i ćwiczenia bez obciążania? W sumie minęły już ponad dwa tygodnie, jest jakaś poprawa, a tu totalne unieruchomienie? Proszę o kolejna poradę. Lekarz niestety nie był zbyt miły i nieprzychylny do dyskusji. Może złagodzi Pani tą diagnozę i zalecenia? Praktycznie jak nic nie robię to nie mam bólu, więc po co znów lód.
Proszę zastosować się do zaleceń lekarza i iść na rehabilitację

Bezpieczniej będzie wytrzymać do 3 tygodni z Walkerem a potem usztywnić bandażem do snu przez kilka nocy. Niezbędna jest wizyta u fizjoterapeuty by właściwie "dokończyć" proces zdrowienia.