Cchciałbym otrzymać opinię do opisu USG kolana. Wysięk wokół odcinka ścięgna m. półścięgnistego na d

9 odpowiedzi
Cchciałbym otrzymać opinię do opisu USG kolana. Wysięk wokół odcinka ścięgna m. półścięgnistego na długości około 25-30 mm i grubości 3 mm - obraz wskazuje na zmiany przeciążeniowo-zapalne okolicy końcowego przyczepu ścięgna m. półścięgnistego.
Opinia już jest. Natomiast brakuje wywiadu i badania fizykalnego. Ponieważ nie waidomo skąd zmiany wysiękowe

Zbyt malo informacji na temat powodow mechanizmu przeciazenia, ale jezeli taki jest wynik usg to trzeba zajac sie zmianami przeciazeniowymi sciegna oraz wyeliminowac ich przyczyne
jaką pracę Pan wykonuje. wiek Jaki sport Pan uprawia i ile razy tygodniowo. Jaka masa ciała/ wzrost. Od kiedy to się pojawiło. Czy ból się nasila / kiedy ? Polecam konsultacje fizjoterapeutyczną i wtedy będzie jasne co robić. Opis jasny jest wysięk tylko co go powoduje , trzeba zminimalizować przyczynę bądź ją wyeliminować i działać naprawczo ( laser , pole magnetyczne itd. ) pozdrawiam
Według mojej opinii, ten opis USG kolana jest wystarczająco szczegółowy i może dobrze uzupełnić całe badanie. Nie musi Pan szukać innego specjalisty od USG.
Należy udac się do fizjoterapeuty, aby zebrał szczegółowe od Pana informacje. Dzięki temu będzie można Panu pomóc i otrzyma Pan zalecenia co do dalszego postępowania. Pozdrawiam
Jeżeli są to zmiany przeciążeniowo-zapalne należy się zastanowić nad przyczyną owych przeciążeń, wyeliminować stan zapalny i sprawdzić biomechanikę podczas aktywności fizycznej. Niezbędne jest badanie fizykalne.
Witam, opis badania Usg wskazuje na zmiany zapalne ścięgna, które są wynikiem długotrwałego przeciążenia. Brakuje tylko oceny pozostałych struktur stawu kolanowego. Zazwyczaj opisy usg są bardziej obszerne. To ocenia tylko jedno ścięgno. Doradzam usg całego stawu i jego opis. Oczywiście rehabilitacja jest zalecana, ale ćwiczenia i zabiegi muszą być dopasowane do Pana pod kątem wieku, schorzeń towarzyszących i aktywności fizycznej. Możliwe to będzie po przeprowadzeniu wywiadu i badania fizjoterapeutycznego. Pozdrawiam
.Zmiany przeciazeniowe mogly powstac z naciskow na staw dlatego zgadzam sie z poprzednimi konsultantami nalezy zwerefikowac swoja wage i ocenic formy ruchu jakie Pan wykonuje Na likwidację wysieku proponuje krioterapie a stan zapalny ustąpi po jonoforeza z diprophosu .Proszę oszczędzać kolano i nie wykonywać przysiadow
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.