Całkowity Zanik Pożądania, Czucia i Fantazji Seksualnych (kobieta, 34 lata)

4 odpowiedzi
Jestem kobietą. Mam 34 lata. 4 lata temu zanikło u mnie, bez żadnego powodu, pożądanie i czucie seksualne. Całkowicie. Czuję się prawie całkowicie znieczulona w tamtych rejonach. Ledwie czuję dotyk. Nie jestem w stanie osiągnąć orgazmu, czy choćby nawet fantazjować. Jakbym zmieniła się znowu w nie wiedzące nic o seksie dziecko. To jak próby myślenia o czymś, o czym się nie wie. Nie da się tego zrobić. Badania hormonalne wychodzą mi w normie. USG okolic miednicy także nie wykazało żadnych anomalii. Nie pijam alkoholu, nie zażywam żadnych leków, nie stosuję hormonalnej antykoncepcji, nie leczę się na nic. Niektórzy lekarze wmawiają mi, że to, co mi się dzieje, to "psychoza" i "paranoja". Ale psychotropy nie pomogły. W ogóle. Choć niektórzy lekarze obiecywali mi, że pomogą i choć szprycowałam się wysokimi dawkami przez ponad rok. Teraz nie biorę nic, bo wszystkie negatywne objawy seksualne się utrzymały. Co robić?
Ponieważ to jest duży problem, proponuję leczenie u dr Sławomira Jakimy w Warszawie - seksuolog, psychiatra. Ma bardzo dobre wyniki w leczeniu takich problemów.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam
zapraszam na wizytę.
Pytanie - czy Pani jest z kimś w związku obecnie,jeśli tak może przestała Pani kochać tą osobę, albo czuje się nie kochana...
Seks tylko pokazuje to co jest w pomiędzy partnerami...
Piotr Chaciński
psycholog
To dobrze, że wykluczyła Pani tło biologiczne Pani kłopotów. Teraz trzeba zająć się tłem psychicznym - oczywiście nie mam na myśli wspomnianej przez Panią "psychozy" czy "paranoi". Jest wiele przyczyn psychicznych takiego stanu i o tym warto by było pogadać z psychologiem specjalizującym się w seksuologii. Rozmowa taka zmierza najpierw właśnie do ustalenia przyczyn, a potem do zaplanowania terapii odpowiedniej do przyczyn.
Witam,
z Pani opisu ciężko rozpoznać trudność, której Pani doświadcza. Można się zastanawiać czy tą trudność jest hipolibidemia - poważne zmniejszenie potrzeb seksualnych, fantazji erotycznych i wreszcie niepodejmowanie aktywności seksualnej. Z kolei podejmowanej aktywności towarzyszy brak odczuwania doznań erotycznych. Z drugiej strony nie wiadomo na ten moment, czy te objawy utrzymują się samodzielnie czy są objawem ukrytej trudności, na którą Pani może cierpieć , np. zaburzeń depresyjnych, stresu pourazowego itp. Myślę, że warto aby Pani skontaktowała się z psychoterapeutą, który przeprowadziłby dokładny, szczegółowy wywiad i ustalił na co właściwie Pani powinna się leczyć. Wtedy jest możliwość ustalenia odpowiedniej terapii.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.