Były partner podejrzewam że ma schizofrenie. Ma swoje teorie w które wierzy, dziwne podejrzenia, opo

1 odpowiedzi
Były partner podejrzewam że ma schizofrenie. Ma swoje teorie w które wierzy, dziwne podejrzenia, opowiadał mi o filmie którego tak naprawdę nie ma, a historia była o nas. Nie przyjmuje do wiadomości że jest chory. Nie chce się leczyć. Odizolowal się od wszystkich. Mieszka sam. Nie pracuje. To trzeci epizod w przeciągu 12 lat. Ale zawsze wracał do normalności. Choroba wraca gdy dzieją się w jego życiu niepowodzenia, brak pieniędzy. Co robić? W jaki sposób mu pomóc jak on w każdym z bliskich widzi wrogów? Jakie leki można mu starać się podać?
Prawo zezwala podanie leków bez zgody pacjenta tylko w określonych sytuacjach. Jednak zrozpaczone rodziny często dolewają leki przeciwpsychotyczne pacjentom z objawami psychozy, na przykład schizofrenii. To bardzo często odnosi odwrotny skutek: Pacjent nagle zaczyna się gorzej czuć po wypiciu choćby herbaty z "kropelkami" leku i zaczyna oskarżać rodzinę, że go "truje".
Jeśli były partner stwarza jakiekolwiek zagrożenie dla siebie lub otoczenia, na przykład grozi samobójstwem, jest agresywny, czy rozbija sprzęty, należy dzwonić po Pogotowie, które powinno go zabrać szpitala psychiatrycznego, gdzie w Izbie Przyjęć psychiatra decyduje, czy zasadna jest hospitalizacja w trybie pilnym. - Jeśli jest, będzie leczony, nawet bez wyrażenia zgody.
W zasadzie nie ma innej opcji. Można jeszcze próbować namawiać na wizytę u psychiatry, czasem się udaje namówić takiego człowieka do przyjmowania leków. Pozdrawiam.