Byłem 4 lata w związku małżeńskim, niestety gdy żona urodziła dziecko zaczęły się nasze problemy. Zr

3 odpowiedzi
Byłem 4 lata w związku małżeńskim, niestety gdy żona urodziła dziecko zaczęły się nasze problemy. Zrobiłem się zazdrosny o czas który poświęca synowi i by lepiej poradzić sobie z tą sytuacja coraz częściej sięgałem po alkohol. Wcześniej nie piłem, sam pochodzę z rodziny z problemem alkoholowym i wiedziałem czym to się kończy, ale jakby emocje były silniejsze ode mnie. W tym momencie żona wraz z synem wyprowadziła się do teściowej. Od tej pory mam wrażenie, że straciłem rozum, pije już dwudziesty dzień z rzędu i przestałem chodzić do pracy. Co mam zrobić żeby przestać pić? Do poradni się nie mogę zgłosić wstydzę się pójść, poza tym ciągle jestem pod wpływem. Nie wiem co mam robić chce żeby żona wróciła bo nie umiem bez niej żyć.
Szanowny Panie
Wie Pan jak żyje się z osobą uzależnioną. Trudno dziwić się żonie, że wybrała bezpieczny azyl u matki. Chce Pan, żeby żona wróciła, ale nie rezygnuje Pan z alkoholu. Alkohol daje Panu jakąś chwilową ułudę życia, ale czy rozwiązuje problemy? Chyba jednaj je potęguje? Myślę, że żona określiła warunki na jakich może wrócić, Co Pan robi, aby im sprostać? Więc to Pan wybiera to co dla Pana ważniejsze. Proszę też pamiętać, że choroba alkoholowa jest chorobą śmiertelną

Dzień dobry, zachęcam do zgłoszenia się do Poradni Leczenia Uzależnień pomimo wstydu. Jest to jedyna metoda „ogarnięcia się” i szansa na powrót żony do domu.
Pozdrawiam
Dzień dobry, sam Pan pisze że nie radzi sobie ze swoimi emocjami i zaczął Pan pić( co jest sposobem na regulację emocji, ale przynosi niestety negatywne efekty- jak sam Pan widzi). Jeżeli nie jest Pan wstanie poradzić sobie sam ze swoim problemem( a pisze Pan, że zrobił się Pan zazdrosny po urodzeniu dziecka i nie radząc sobie ze swoimi emocjami, zaczął Pan sięgać po alkohol) to jedynym sensownym sposobem na poradzenie sobie z trudną sytuacją i odzyskanie żony jest zgłoszenie się do Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie otrzyma Pan fachową pomoc, będzie Pan miał okazje przepracować tam trudne emocje( np. zazdrość), przyjrzy się Pan problemowi uzależnienia z innej perspektywy. Życzę wytrwałości.