Byłam wczoraj u lekarki rodzinnej z wynikami krew + mocz i potwierdziła mi że mogę mieć niedoczynnoś

2 odpowiedzi
Byłam wczoraj u lekarki rodzinnej z wynikami krew + mocz i potwierdziła mi że mogę mieć niedoczynność tarczycy, dała mi skierowanie na USG tarczycy i przepisała lek na niedoczynność tarczycy. Myślę że moja depresja może pochodzić od niedoczynności tarczycy. Choć jeszcze rok temu TSH miałam w normie, a depresję miałam już wtedy. Tylko depresja pogorszyła mi się w ciągu tego roku, więc może chociaż te pogorszenie jest od niedoczynności tarczycy?
Obecnie wiadomo, że zaburzenia pracy tarczycy mogą wpływać na stan psychiczny. Zarówno nadmiar, jak i niedobór hormonów tarczycy mogą powodować zaburzenia nastroju i objawy podobne do tych występujących w depresji. Ale nie u każdej osoby, która źle czuje się psychicznie, to właśnie tarczyca odpowiada za taki stan. W przypadku braku poprawy samopoczucia, mimo hormonalnego ustabilizowania tarczycy, konieczna jest dalsza diagnostyka. Zawsze też warto poinformować lekarza prowadzącego o objawach i swoich odczuciach. Pozdrawiam. Elżbieta Stasiowska

Dzień dobry, każda obserwacja może być ważna dla prowadzącego lekarza/psychologa/terapuety, dlatego dobrze kiedy pacjenci dzielą się swoimi spostrzeżeniami z osobą prowadzącą. pozdrawiam Anita Orzechowska.