byłam wczoraj u dermatologa i stwierdzil że mam świerzb. i moje pytanie brzmi czy jeśli musze poczek

2 odpowiedzi
byłam wczoraj u dermatologa i stwierdzil że mam świerzb. i moje pytanie brzmi czy jeśli musze poczekać na te maści w aptece to moge już zająć się dezynfekcją pokoju ? ciuchy już wyprałam te co chodziłam przez ostatnie dni w 70st.C i zostawiłam na mrozie potem wysuszyłam i wyprasowałam wsadziłam do worka i będą leżeć na mrozie ze 3 dni a potem znowu upiore czy to wystarczy ? i co mam zrobić z pierzyną co pod nią śpie ? zostawić na dworze ? i czy to prawda że świerzb nie przeżyje w temperaturze poniżej 15 st.C ? jeśli to prawda to ile trzeba odczekać ?
W przypadku zakażenia świerzbowcem najważniejsze jest jednoczasowe kompleksowe ( preparaty miejscowe stosujemy na cale ciało) leczenie wszystkich osob z najbliższego otoczenia, oraz delikatna pielegnacja po terapii- nawilżanie emolientami, delikatne prepataty do mycia, w razie potrzeby powtórka kuracji po 2 tygodniach. Zalecenia dotyczace dezynfekcji nalezy traktowac z rozsąkiem- dokładnie, ale bez zbednej paniki :). Czesta zmiana poscieli, dokladne odkurzanie tapicerek, materacy i dywanów, wietrzenie na mrozie kołder, odzierzy wierzchniej, czy odkladanie do workow foliowych przedmiotow ktorych nie da sie wyprać w wysokiej temperaturze np. maskotek. Pozdrawiam

Dzień dobry.
wymienione przez Panią postępowanie z odzieżą i pościelą ma sens ale po dokonaniu leczenia (po smarowaniu całego ciała -z pominięciem twarzy - wszystkich domowników preparatami gotowymi lub robionymi, jednorazowo lub przez 5 dni -
w zależności od rodzaju preparatu zleconego przez lekarza) Korzystając z okresu zimy można wietrzyć, przechowywać na mrozie pościel, poduszki, koce itp ok. 2 tygodnie.