Brakuje mi trójki górnej. Dwójka obok jest leczona kanałowo, bez wypełnienia, podobno bardzo słaba,

26 odpowiedzi
Brakuje mi trójki górnej. Dwójka obok jest leczona kanałowo, bez wypełnienia, podobno bardzo słaba, tylko ścianki zewnętrzne posiada. Co mogę zrobić w takim przypadku. Czwórka jest zdrowa. Jak uzupełnić brak trójki i co da się zrobić z dwójką.
Witam, trudno odpowiedzieć na takie pytanie nie znając do końca przypadku, bez szczegółowej diagnostyki. Myślę, że w miejsce 3 można wstawić implant lub zaplanować most protetyczny łączący 2 i 4 uzupełniając 3.

Dzień dobry, bardzo trudno jest postawić trafną diagnozę i zaproponować plan leczenia bez oględzin stanu jamy ustnej, lub chociażby zdjęcia RTG. Zapraszam do gabinetu na wstępną konsultację. Pozdrawiam
Można wykonać implant w miejscu 3 i koronę na 2. Lub most od 4 do 2.
nie wiem z jakiego powodu nastąpiła utrata 3,na 3 zalamuje się luk zębowy,można jej brak uzupełnić implantem lub zrobić most ale od 1 do czwórki 2 wzmocnić wkladem koronowo-korzeniowym.Druga opcja wymaga szlifowania zdrowych zębów.czy brak 3 jest jedynym brakiem zebów w szczęce,jesli tak to proponuję jedną z podanych opcji jeśli nie trzeba rozważyć protezę szkieletową
Witam. Ciężko mi coś stwierdzić jednoznacznie nie widząc sytuacji w jamie ustnej ani zdjęć rtg, jednak najprawdopodobniej problem można rozwiązać poprzez wszczepienie implantu. Przy uzupełnianiu nawet pojedynczego braku zębowego należy dobrze zbadać wszystkie zęby, nie tylko te sąsiadujące z luką. Jeżeli dwójka jest osłabiona to nie powinno się obciążać jej mostem. Może w momencie odciążenia dwójki przez prawidłową rekonstrukcje implantoporotetyczną kła jej rokowanie się poprawi. Jeżeli braków jest więcej niż tylko kieł to warto rozważyć precyzyjną pracę ruchomą-czyli np protezę szkieletową, która może się okazać dobrym kompromisem zapewniającym dobry efekt funkcjonalny i estetyczny w bardziej przystępnej niż implanty cenie.
Życzę powodzenia w rekonstrukcji kła i wielu lat cieszenia się własną dwójką,
Pozdrawiam,
Joanna Mastalerz-Kulik
Proponuję wkład i koronę na dwójkę i implan w miejsce trójki.
Myśle ze najlepsze rozwiązanie dla 3 to implant /most odpada botrzeba szlifować 4 a 2 już słaba. Jeżeli 2 posiada ścianki zewnętrzne to polecam wypełnienie . Jak sie kiedyś złamie to opcja jest wkład i korona.
Pozdrawiam
Jacek Dawidowicz
Witaj,
Co do trójki najlepszym rozwiązaniem wydaje siębyć implant, jeśli tylko są warunki kostne. A co do dwójki to nawet słaba potrafi długo przetrwać, ale musi być odbudowana wkładem i koroną protetyczną. Gdybym miała słabą dwójkę to bym zaryzykowała i chciała ją odbudować i utrzymać jak najdłużej.
Pozdrawiam Aleksandra Bąk
Witam! Niestety dwójka jest najsłabszym zębem a jeszcze jak jest osłabiona leczeniem kanałowym nie może być brana pod uwagę jako pojedynczy filar mostu filar mostu. Należałoby jeszcze włączyć do mostu jako filar jedynkę a po drugiej stronie czwórkę i to byłoby jedno rozwiązanie . Drugim jest implantacja w pozycji trójki i wykonanie korony na implancie. Takie rozwiązanie nie wymaga używania zębów jako wsparcia dla odbudowy.
Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas
Witam!
Zapraszam na konsultację, czyli badanie podmiotowe oraz przedmiotowe. On-line bez zbadania Pani/Pana i wykonaniu odpowiednich zdjęć rtg nie mogę się autorytatywnie wypowiedzieć. Zapewne będzie to leczenie protetyczne bądź implanto-protetyczne.
Pozdrawiam.
dr Joanna Ziółkowska
Dzień Dobry.

Najlepszym wyjściem jest diagnostyka w gabinecie plus wykonanie tomografii komputerowej. Optymalne wyjście jeśli jest taka możliwość to implant pojedynczy z korona porcelanową w miejscu trójki. Natomiast na dwójkę jeśli jest „słaba” sugeruje ew. korone. Inne rozwiązania łącza się z ingerencja w „zdrowa” czwórkę.

Pozdrawiam z Katowic
Bez zbadania pacjenta i badań radiologicznych, odpowiedź na to pytanie nie istnieje????
Dzień dobry, dwójkę należy wzmocnić ćwiekiem z włókna szklanego, a trójkę uzupełnić implantem. Zapraszam na wizytę.Pozdrawiam dr Kręcisz
Dzien dobry, najprościej jest wykonać most ceramiczny od czwórki do dwójki, w tym dwójkę odbudować na wkładzie koronowo-korzeniowym. Konieczne by było oszlifowanie zdrowej czwórki. Innym, droższym, rozwiazaniem jest implant na brakującą trójkę i odbudowa protetyczna zarówno trójki i dwójki. Ale najlepiej jest umówić się na konsultację u protetyka, który poinformuje o możliwych rozwiązaniach oraz o kosztach.
Pozdrawiam
witam, aby ocenić stan zębów, należy zgłosić się do stomatologa z aktualny zdjęciem rtg. Pozdrawiam
Dobry wieczór. W opisanym przypadku na leczenie najprawdopodobniej złoży się: prawidłowe przeleczenie kanałowe dwójki z jej wypełnieniem a nastepnie ocena warunków i uzgodnienie dwóch możliwych rozwiązań uzupełnienia protetycznego trójki.
Zastosowanie implantu i założenie na nim odbudowy protetycznej korony lub zastosowanie mostu pomiędzy dwójką a czwórką, co jednak wiązać się będzie najprawdopodobniej z mocowaniem go na żywej czwórce. Pozdrawiam, RS
Proponuje zalozenie implantu z korona w miejscu trojki oraz korone na dwojke po prawidlowym przeleczeniu i wzmocnieniu wkładem. alternatywnie most 2ka-4ka.
pozdrawiam
Bezwzględnie implant w miejscu trójki. i to szybko ,bo za chwilę złamie się słaba dwójka.U mnie koszt implantacji.Koszt całość. implant plus korona po 6-8 tygodniach koszt 3500 (ICX system)
Dzień dobry,
Trudno mi się wypowiadać bez pełnej diagnostyki. Jest parę wyjść w takiej sytuacji. Zakładając ze dwójka jedt prawidłowo przemęczona i nie stanowi ogniska zapalnego to można założyć koronę na wkładzie ( tu musi być poprawna diagnostyka) wtedy implant porcelanowy na trójce . Można tez zeobić most od czwórki do dwójki , lub klips na brakującą trójkę.
Pozdrawiam
Witam
Trójka to bardzo ważny ząb. Konieczna jest profesjonalna ocena stanu zębów aby jak najlepiej zaplanować jego uzupełnienie. Zwykle najlepszym rozwiązaniem jest uzupełnienie brakującego zęba na implancie aby nie obciążać i dodatkowo nie uszkadzać zębów sąsiednich.
Pozdrawiam serdecznie
JOanna Serewa
Zapraszam na bezpłatną konsultację, najlepiej ze zdjęciem pantomograficznym
Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku implant zębowy w miejscu brakującej trójki, wzmocnienie i korona protetyczna na dwójkę. Zapraszam
Proponujemy implant brakującego zęba i koronę ceramiczna na zfatygowanego zęba
zapraszamy do rojekdental.pl chętnie pomożemy
Dzień dobry,
dwójkę po przeleczeniu kanałowym można odbudować wkładem i koroną protetyczną, w miejscu trójki można rozważyć wykonanie korony na implancie. Drugi możliwy wariant bez implantu, to wykonanie klasycznego mostu 3punktowego opartego na czwórce i dwójce.Trzeci możliwy wariant najmniej wygodny ale i najtańszy to wykonanie mikroprotezy zdejmowanej, to rozwiązanie należałoby traktować raczej jako tymczasowe.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Kaniewska
Należałoby rozważyć wykonanie mostu w odcinku siekacz boczny(dwójka)- pierwszy przedtrzonowiec (czwórka) z wzmocnieniem dwójki wkładem, jeżeli jak Pani podaje posiada tylko ścianki zewnętrzne. Można także rozpatrzyć implantację kła oraz wkład i koronę lub ewentualnie wkład z włókna szklanego i zamknięcie otworu trepanacyjnego, ponieważ jak Pani pisze dwójka nie posiada wypełnienia - wiele zależy w tym przypadku od zachowanych tkanek zęba.
Implant, most lub leczenie ortodontyczne. Bez konsultacji specjalistycznej, badania i poglebienia diagnostyki odpowiedź na te pytanie nie jest możliwa.