brak pełnej satysfakcji z sexu

3 odpowiedzi
Witam. Mam 25 lat.Mój problem jest taki, ze podczas stosunku ,,wewnątrz,, nic nie czuje,żadnej przyjemnosci,tak jakby moje narządy wewnętrzne były obumarłe. Kiedys bardzo sie tym przejmowalam,plakalam ze cos jest ze mna nie tak.Bylam w 5-letnim związku,i od samego początku naszego współżycia czekałam na tą ogromna przyjemnosc,ktorej nie zaznalam do tej pory.Dodam że przed stosunkiem czuje podniecenie,czasami w trakcie staram sie bardzo skupić żeby coś poczuć wewnatrz,ale bez skutku.Zawsze myślałam ze to cos nie tak z moimi narządami,ale wizyta u ginekologa rozwiała moje wszystkie wątpliwości.Stwierdzilam ze moze taka juz jestem,ze moze ,,to cos" nie jest mi pisane.Ale dlaczego nie? chciałam się zgłosić z tym do seksuologa,prawdę mówiac nie mam pojęcia gdzie sie mozna zgłosic z takim problemem,bo moze ten problem siedzi u mnie w głowie?
Kiedys bardzo wstydzilam pokazac sie nawet nago mojemu partnerowi,bardzo długo to trwało zanim sie odwazylam,balam sie,sama nie wiem.Obecnie,od 9 miesięcy spotykam sie z innym mężczyzną,podnieca mnie,uwielbiam z nim wspolzyc,ale dalej nie czuje tej przyjemności,jedynie gdy stymulowana jest lechtaczka.Przed obecnym partnerem nie krępuje się,moze troszeczke,ale mysle ze jestem bardziej pewna siebie. moze tak ma kazda kobieta? Sadzac po tym co słyszę od koleżanek,to raczej nie... Dlatego szukam pomocy,wstydze sie o tym rozmawiać,ale chce czerpać radość z sexu w 100%, i chce wiedzieć co mi dolega,co blokuje mi ta przyjemność,ale boje sie ze dowiem sie czegos złego.
Szukalam kiedys odpowiedzi w internecie,czy moze inne kobiety maja cos takiego,dowiedzialam sie ze moze to byc przez partnera,ze to nie ten,tylko ze ja tak nie uwazam.Duzo jeszcze mogłabym o tym pisać.Prawde mówiąc pogodzilam sie z tym,ale jednoczesnie cos mi mówi ze moze jednak warto spróbować?
Pozdrawiam
Dziękuję za zaufanie,
Satysfakcja z seksu ma jak Pani wie wymiar psychiczny i fizjologiczny. Mózg człowieka jest najważniejszym narządem seksualnym w całym organizmie.
Orgazm jest czynnością i umiejętnością wyuczoną i nie koniecznie ma być z automatu. A jak Pani zauważyła a orgazm przez łechtaczkę jest również orgazmem i według wielu kobiet jest bardziej intensywny i miły.
Sądzę, że najlepiej skonsultować z seksuologiem psychologiem i z nim porozmawiać bezpośrednio i jestem przekonany, że odpowiednia edukacja i właściwe wspomaganie pomoże Pani w spełnianiu oczekiwania.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Droga Pani, łechtaczka jest źródłem satysfakcji seksualnej u większości kobiet (90%), ponieważ jest najbardziej unerwiona. Są też kobiety o waginalnym typie orgazmu(10%) z punktu G, proszę palcem sprawdzić czy reaguje Pani na stymulacje punktu G -ok 4-5 cm od wejścia od pochwy. Możecie się tez Państwo wybrać do seksuologa razem.Pozdrawiam .
Szanowna Pani,
zdecydowanie warto sięgnąć po pełne spełnienie i dobry seks. Być może nieco uspokoi Panią gdy napiszę, że wiele kobiet, szczególnie młodych, jak Pani doświadcza podobnego problemu niewystarczającego czucia stymulacji pochwy. Czasami uwrażliwienie przychodzi samoistnie, z czasem. Bywa, że intensywność odczuwanej stymulacji zwiększa się po ciąży i porodzie. Receptywność tych okolic można natomiast wyćwiczyć. Jak Pani zapewnie słyszała kobiecy orgazm jest wyuczalny, w szczególny sposób dotyczy to orgazmu pochwowego. Psycholog seksuolog skutecznie dobierze najwłaściwszy dla Pani trening.

Mam wrażenie, że w Pani przezywaniu seksualności wiele jest lęku, wstydu i obaw. Te emocje również mogą wpływać hamująco na doznania seksualne i ogólną satysfakcję z życia erotycznego. I znów polecam psychologa- seksuologa aby pomógł Pani zamienić te emocje na inne, sprzyjające seksualnemu spełnieniu.
Pozdrawiam serdecznie.