Brak chęci sexu po 2-óch latach związku

2 odpowiedzi
Witam,
Jestem w związku z partnerem od 2-óch lat i już od pewnego czasu nasze współżycie seksualne jest jak "odrobienie pańszczyzny". Pragnę mojego partnera i go kocham, lecz jak zaczynamy uprawiać sex w ogóle nie czuję podniecenia, mało kiedy występuję orgazm.
Mój partner jakiś czas temu podczas kłótni stwierdził, że przestaje być dla niego atrakcyjna, on prócz tego również nie za bardzo ma ochotę się kochać ze mną, ciągle powtarza bym ubrała coś sexownego i czasami ogląda filmy porno, masturbując się przy tym, gdzie nie chciał się przyznać póki go nie przyłapałam. Na początku czułam fascynację z jego strony, ciągle chęc uprawiania sexu, a od jakiegoś czasu w ogóle go nie podniecam. Obawiam się, że spowodowane jest to tym że przytyłam z 5kg i już nie jestem dla niego atrakcyjna. Obwiniam się o nagły brak atrakcyjności dla partnera, nie potrafię patrzeć się na siebie w lustrze, codziennie są łzy w oczach, bo w głowie mam te słowa, nie ukrywam, że siadło mi to na psychice. Nie wiem co mam robić, Mogłabym prosić o radę :(
W opisywanej sytuacji pierwszą kwestią jest to, aby miała Pani zapewnione dla siebie wsparcie. Może to być specjalista, albo ktoś bliski. Kolejną sprawą jest kryzys, który pojawił się w relacji z partnerem. Wymaga on zbadania i szczerej rozmowy o tym, co Pani czuje. Znaczenie mogą mieć wymagania partnera. Sama masturbacja czy oglądanie treści pornograficznych nie muszą być złe dla związku. Kłopot powstaje w chwili, kiedy oglądane filmy stają się celem do realizacji w życiu realnym. Jak to z filmami, które przedstawiają fikcję, jest no niemożliwe. Nie wiem, czy to jest istotą problemu, ale warto się nad tym zastanowić.

Dobry wieczór Pani,
to naturalne, że po jakimś czasie bycia w związku i wkradła się nuda. Pani to opisuje: "nasze współżycie seksualne jest jak odrabianie pańszczyzny", Pani partner "ciągle powtarza, bym ubrała coś seksownego".
Proszę sobie nie wyrzucać, że przestała być Pani atrakcyjną dla partnera z powodu przybrania 5 kg. Stało się to prawdopodobnie z powodu rutyny. Partner z powodu nudy zaczął prawdopodobnie oglądać pornografię masturbując się przy tym. To powoduje, że nie ma w sobie napięcia seksualnego, więc też nie ma ochoty na seks z Panią. Stąd też prawdopodobnie jego powtarzanie, by ubrała Pani coś seksownego.
To się zdarzyło. Teraz, jeśli Pani zależy, by zostać z partnerem i przywrócić czas, kiedy ciągle chciał uprawiać z Panią seks, ważne, żeby Pani rozpoczęła rozmowę ze swoim partnerem na temat tego, co się zdarzyło w ostatnim czasie i co może spowodować, żebyście na nowo wrócili do siebie. Proszę uwrażliwić partnera, żeby przyjrzał się swoim zachowaniom seksualnym, żeby sprawdzić czy nie uzależnił się od pornografii. Jeśli tak się stało, proszę, by skorzystał z konsultacji lub terapii u seksuologa.
Pani życzę, by na nowo w relacji odkryła doznania seksualne i dużo cierpliwości.