Borykam się z problemem stopy prawej . Zaczęło się od lekkiego mrowienia w śródstopiu bardziej po ze

3 odpowiedzi
Borykam się z problemem stopy prawej . Zaczęło się od lekkiego mrowienia w śródstopiu bardziej po zewnętrznej stronie stopy . Później ukłucia ,strzały doszedl ból jakby stopa była polewana punktowo wrzątkiem . Terazboli też piętą jakby ostroga . Silny ból. Teraz mam problem z chodzeniem . Pierwszy krok po wstaniu czy siedzeniu to jest masakra . Ból całej stopy. Jak rozchodzenie to mniej boli . Na zewnętrznej stronie stopy jakby po całości zgrubienie przy dotyku czy naciskaniu odczuwalny ból. Zbagatelizowałam pierwsze objawy i teraz utrudnia mi to normalne funkcjonowanie . Całość od mrowienia do stanu silnego bólu to około 5 mc w tym czasie był duży wysiłek fizyczny ( 3 miesiące) . Przy masażu boli również łydka, oraz okolice lędźwi. Nie było żadnego widocznego urazu . Chodzę w wygodnym obuwiu i żelowych wkładkach. . Mam pewne podejrzenie że obecny ból stopy może mieć związek z urazem kolana( zwizhniecie) które później było niewłaściwie rehabilitowane i doprowadziła do bólu biodra niewłaściwego układania ciała podczas chodzenia. Tyle że to było 6 lat temu i wydawało mi się że wszystko zostało skorygowane i wyleczone . Proszę o poradę jaki kierunek obrać w poszukiwaniu przyczyny bólu i późniejszym leczeniu
Aby prawidłowo wskazać kierunek leczenia to trzeba zbadać pacjenta, zrobić próbne za zabiegi potwierdzające hipotezę. Trzeba zaufać doświadczonemu fizjoterapeucie

Dużo niewiadomych, brak diagnozy a to jest najważniejsze. Polecam udać się do dobrego ortopedy lub dobrego fizjoterapeuty. Pozdrawiam
Z informacji podanych przez Panią mozna podejrzewac kilka problemów np. uwięźnięcie nerwu podeszwowego bocznego na bazie zapalenia rozcięgna stopy lub rwa kulszowa, łancuchy mięśniowe lub problemy metaboliczne. Wszystko można doprecyzować w wywiadzie medycznym oraz w badaniu przedmiotowym u osteopaty lub dobrego fizjoterapeuty. Zapraszam do moich gabinetów.