Borykam się z problemami jelitowymi od ponad 2-óch miesięcy. Leczony przez długi czas antybiotykami

2 odpowiedzi
Borykam się z problemami jelitowymi od ponad 2-óch miesięcy. Leczony przez długi czas antybiotykami (~1 roku). Ok. pół roku temu zauważyłem w kale śladowe ilości niestrawionych resztek pokarmu, aczkolwiek początkowo mało się tym przejmowałem, gdyż stolec był normalnej konsystencji i barwy. Od 3-4 mies. ilość wypróżnień wzrosła. Początkowo tłumaczyłem to sobie dobrą przemianą materii, dietą i aktywnością fizyczną. W międzyczasie stwierdzono u mnie obecność H. pylori. Przeleczony zostałem lekiem o nazwie Pylera. W trakcie leczenia b. częste oddawanie stolca (6-10 razy/dobę), stolec koloru czarnego, ciemnozielonego (zgniłozielony), żółty, niemalże biały.
Z uwagi na bardzo złe samopoczucie udałem się do lekarza rodzinnego w celu wykonania morfologii i ogólnego badania moczu.
Poczatkowo lekarza zaniepokoiły wyniki aminotranferazy alaninowej ALT - 203 (norma 0-55). Poza tym ketony 50 (norma 0-5), cholesterol całkowity - 230 (n 115-190). Dwa dni później (dnia 19.10.2017 r.) ALT 154 (0-55), AST 193 (5-34), GGTP 24 (12-64). Tłumaczono mi to rzekomym wpływem antybiotyku...
Dnia 07.11.2017 powtórzenie badań podczas stosowania leku Heparegen: ALT 53 (0-55), AST 31 (5-34), Amylaza w surowicy 179 (25-125)! Zrobione USG x 2 i tomografia komputerowa z kontrastem. Wyniki badań obrazowych OK.
Dnia 20.11.2017 r. Amylaza w surowicy 121 (25-125).
Dnia 12.12.2017 ALT 64 (0-55), Amylaza 135 (25-125).
Dnia 17.12.2017 zgłosiłem się do szpitala z przewlekłym bólem pleców i brzucha, biegunkami. Wykonano EKG, USG i morfologię krwi.
Badanie obrazowe OK. Amylaza 134 (1-100), Lipaza 75 (13-60), AST 38 (5-40), ALT 87 (7-56).
Poza tym wszystko OK. GGTP 26 (7-50), ALP 51 (38-126), CRP 0.6 (0-10), Bilirubina 0.31 (0.20-1.20), Glukoza 77 (60-99).
Proszę o poradę, bo już nie potrafię normalnie funkcjonować :(. Ciągle przelewa mi się w brzuchu, ciągłe gazy, ból/uczucie dyskomfortu w brzuchu (zarówno po prawej jak i po lewej stronie), ból pleców (okolicy lędźwiowej jak i krzyżowej), kłucie pod prawą łopatką (sporadyczne), stolec koloru miodowego, częsty (ok. 2-3 razy na dobę). Wcześniej wypróżniałem się standardowo - 1 x dziennie, zazwyczaj rano. Towarzyszy temu też jakby dziwne uczucie parcia na stolec.
Obecnie kontynuuję leczenie Heparegenem + Kreon Travix. Przyjmuję też probiotyki w postaci kapsułek Sanprobi Barrier.
Lek Debutir i Duspatalin Retal nie przynosiły efektu, więc odstawiłem.
Staram się nie jeść żywości przetworzonej. Odżywiam się raczej zdrowo (gotuję, mięso (chude np. schab) piekę w rękawie). Moja dieta to warzywa, ryż biały, pieczywo czerstwe, "0" alkoholu. Piję wodę mineralną i zaparzam miętę.
Mam 34 lata, opiekuję się 8-mio letnią córką i czuję się jak wrak człowieka.
Bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry, Do rozważenia wobec jak Pan opisuje nieskutecznej do tej pory różnorodnej farmakoterapii jest wykonanie kolonoskopii czyli badania endoskopowego jelita grubego. Wykonuje się to badanie zarówno w pracowniach endoskopowych jak i na oddziałach Chirurgii z pobytem 2-3 dniowym .

Pan powinien być pacjentem Poradni Gastroenterologicznej.Na podstawie przedstawionych objawów i wyników dotychczasowych badań nie można jednoznacznie postawić rozpoznania. .Myślę,że kolonoskopia w tej sytuacji mogłaby przybliżyć rozpoznanie. Pozdrawiam. P.Orlicki