Bóle w obu nogach

3 odpowiedzi
Witam, mam 23 lata i od września ubiegłego roku mam problem z nogami. Wszystko zaczęło się od bólu prawego kolana. Udałam się do lekarza pierwszego kontaktu który przepisał mi następujące leki:pabi- dexamenthasol oraz flexove 625 g. Niestety po tych lekach dostalam okropnych bólów obu nóg, ktore byly nie do wytrzymania, tak jakby mi je cos rozrywalo, od ud po same palce. Po trzech dniach udalam sie do ortopedy , ktory przepisał mi : movalis i panazol, a przy nastepnej wizycie rantudil i panzol. Bole nadal sie utrzymywaly chcociaz nie byly juz tak okropne. Chodzilam tez na rehabilitacje, przez dwa tygodnie bylo lepiej , ale później wszystko zaczęło z powrotem bolec. Ogólnie bardzo często nie mam siły w nogach, tak jakby byly z waty, czasem są cale ciężkie, czasem bolą tak jakby coś mnie w nich trzymało, albo szczypało.Nie daje rady również długo chodzić i stać. Obecnie najczęściej bolą mnie obie łydki i uda. Byłam u neochirurga , ale powiedzial, ze pod względem neurochirurgicznym jest wszytsko w porządku. Lecze sie również na niedoczynność tarczycy. Bylam takze u reumatologa, powiedzial ze nie ma zapalenia nogach. Badania takie jak : kwas moczowy, RF, CRP, kineaza kreatynowa w normie. Na chwile obecną nikt nie wie co to moze być.
Proszę o pomoc
Bez bezpośredniego badania reumatologicznego trudno wydać jednoznaczną opinię. Możne sądzić, że nie ma Pani zapalenia stawów albo/i zapalenia mięśni, ponieważ silne leki przeciwzapalne nie przyniosły skutku a badania laboratoryjne: CRP ,RF i kinaza kreatynowa były prawidłowe. Jest bardzo mało prawdopodobne ażeby dexametazon i flexowe wywołały te bóle. Może Pani ma fibromialgię ale bez badania lekarskiego nie da się tego rozstrzygnąć.
z wyrazami szacunku Czesław Drozd

Pomoc w przedstawionych dolegliwościach subiektywnych powinna być oparta o ocenę
przedmiotową w gabinecie lekarskim.W analizie należy uwzględnić wywiad rodzinny,przyczyny jatrogenne, jak również zaburzenia hormonalno-metaboliczne,naczynipochodne
i neurogenne.
za malo danych . potrzebne dokldane badanie lekarskie. Moze borelioza? Vit D. Jonogram? Kosnultacja z chirurgiem naczyniowym?