Bolą mnie plecy w dolnej części. Ból promieniuje na prawą nogę. Czasem jest tak że nie mogę się norm

21 odpowiedzi
Bolą mnie plecy w dolnej części. Ból promieniuje na prawą nogę. Czasem jest tak że nie mogę się normalnie wyprostować. Ciężko mi się poruszać. każda czynność powoduje okropny ból. Co mogę zrobić żeby ulżyć temu bólowi i do jakiego specjalisty się umówić?
Zdecydowanie do fizjoterapeuty. Przeprowadzi odpowiednią diagnostykę, jeśli trzeba skieruje na badania lub konsultacje specjalistyczną, a przede wszystkim zastosuje terapię, która przyniesie rezultaty w postaci zminimalizowania bądź też niwelacji całkowicie bólu w zależności od złożoności schorzenia od razu lub w przeciągu kilku dni/tygodni.

Proponuje udać się na wizytę do fizjoterapeuty.
Przeprowadzi wywiad i testy diagnostyczne które powinny wskazać na przyczynę dolegliwości bólowych.
Witam, proszę udać się do fizjoterapeuty,który stosuje terapię manualną. Po wizycie często następuje poprawa.Terapeuta powinien Panu/Pani udzielić dodatkowych wskazówek, gdzie się udać, jeśli będzie konieczna będzie dodatkowa diagnostyka. Pozdrawiam serdecznie Małgorzata Cielińska
Dzień dobry, polecam umówić sie do fizjoterapeuty, który przeprowadzi szczegółowe badanie i określi na jakim poziomie kręgosłupa pojawił sie problem. Potem ustali terapie lub dalsza diagnostykę. Na chwile obecna moze dobrym rozwiązaniem będzie basen i pływanie na plecach. Życzę powodzenia!
Proszę udać się do fizjoterapeutu, który przeprowadzi odpowiednią diagnozę dobierze właściwe ćwiczenia oraz metody terapeutyczne
Rozpocząć jakiekolwiek procedury fizjoterapeutyczne należy zrobić diagnostykę i określić przyczynę dolegliwości proponuje udać się do lekarza ortopedy i zrobić podstawowe badania np RTG,rezonans magnetyczny jeżeli jest taka potrzeba można też udać sie do fizjoterapeuty preferuje w pierwszej kolejności diagnostykę i po leczenie fizjoterapeutyczne
Witam tak jak i moi poprzednicy polecam wizytę u fizjoterapeuty a najlepiej Osteopaty. Prawidłowo wykonana przez terapeutę diagnostyka funkcjonalna da pełną wiedzę na temat źródła dolegliwości oraz pozwoli zaplanować drogę wyjścia z problemu. Nie polecam wykonywania badań diagnostyki obrazowej w pierwszej kolejności (jeśli będzie taka potrzeba terapeuta powinien poinformować o konieczności wykonania takiego badania) dlatego że RTG może, i najczęściej nic nie da w przypadku uszkodzeń funkcjonalnych, które stanowią zdecydowaną większość uszkodzeń kręgosłupa, a rezonans może wręcz pokazać obraz "przerysowany" fałszywie dodatni jeśli będzie wykonany w fazie ostrej (zapalnej).
Myśle, że dobry ortopeda skieruje na odpowiednia diagnostykę. Dobry ortopeda skieruje do fizjoterapeuty jeżeli wykluczy poważne choroby. Fizjoterapeuta może odrazu pomóc ale nie ma tylu narzędzi do badania co lekarz, a jego wydaje mi się po badaniu „fizykalnym” może być również obarczone wielkim błędem.
Mało informacji jest tutaj zawartych. Jeśli jest Pan/i w wieku 30-50 lat. Bóle są prowokowane przez ruchy odc. Lędźwiowego np. wyprost, zgięcie w przód, zgięcie w boki, kasłaniu, kichaniu, śmianiu się. To z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że jest to choroba krążka międzykręgowego "dyskopatia". Dobry fizjoterapeuta nie powinien mieć problemu ze zróżnicowaniem co jest źródłem bólu. Polecam jak najszybciej się wybrać do zaufanego specjalisty. Odroczenie sprawy bardzo często pogarsza stan.
proszę najpierw udać się do lekarza specjalisty - neurolog lub ortopeda a potem można zaplanować fizjoterapię jeśli zajdzie taka potrzeba
Standardowym postępowaniem jest wizyta u lekarza POZ, który może zdecydować o skierowaniu do specjalisty lub wykonaniu dodatkowych badań.
Fizjoterapeuta czy osteopata powinna być, w większości przypadków osobą w pełni kompetentną do leczenia zaburzeń czynnościowych (w tym zespołów bólowych) niemniej działania diagnostyczne mogą być ograniczone.
Proszę udać się do fizjoterapeuty, który zdiagnozuje Pana ból w plecach. Po paru terapiach Pana problem powinien minąć. Opis świadczy o dyskopatii drażniącej korzenie nerwowe, dlatego jest promieniowanie do nogi, ale to stwierdzi specjalista, który będzie Pana badał. Jak wróci wszystko do normy i bóle ustąpią proszę udać się do lekarza w celu uzyskania skierowania na badanie (RTG,TK) odc L-S.
Wizyta u fizjoterapeuty a w międzyczasie diagnostyka obrazowa-rezonans magnetyczny. Możliwe że będzie potrzebne wsparcie farmakologia ale lepiej określi to lekarz/fizjoterapeuta podczas wizyty.
Dzień dobry,
Opisane dolegliwości wymagają dokładnego wywiadu i badania neurologicznego oraz diagnostyki MR. W ostrych dolegliwościach( takich, które pojawiły się w ciągu kilku dni) wskazana jest farmakoterapia. Oczywiście konsultacja fizjoterapeutyczna i terapia manualna jest niezbędna w skutecznym leczeniu. Pozdrawiam.
Udać się do fizjoterapeuty, aby zdiagnozował przyczynę. Pozdrawiam
Proszę udać się do fizjoterapeuty, który określi przyczynę dysfunkcji oraz wdroży odpowiednią terapię.
Witam, proponuję udać się najpierw do lekarza ortopedy albo neurologa. A po wstępnych badaniach i diagnozie podjąć leczenie u fizjoterapeuty.
Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.
Popieram najpierw wizytę u fizjoterapeuty dopiero potem zastanowienie się czy trzeba robić badania obrazowe. Praca manualna w tym przypadku będzie nieodzowną pomocą. Zastosowalqmbym wspomniany Rolfing, masaż głęboki i rozluznianie powieziowe. Nie skupialabym się tylko na tej okolicy. Jednak nie zbadając pacjenta dużo nie da się powiedzieć.
Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty na wizytę. koledzy przeprowadza dokładne badanie i dobiorą odpowiednie postepowanie lecznicze. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, w pierwszej kolejności proponuje umówić się do fizjoterapeuty. Podczas wizyty zostanie przeprowadzona odpowiednia diagnostyka różnicowa, dzięki której uzyska Pan odpowiedź z jakiego powodu pojawiły się dolegliwości bólowe. Następnie wdrożona zostanie indywidualnie dobrana terapia oraz ćwiczenia.