Ból w okolicy mostka podczas ćwiczeń.

5 odpowiedzi
Zawsze gdy robiłem pompki francuskie (triceps) towarzyszył temu kłujący ból w okolicach mostka i uczucie jakby klatka się zaciskała do środka i miażdżyła mostek. Do tego lekki ból mostka do kilku minut po zakończeniu ćwiczenia. Tak było jak miałem 15 lat i chodziłem kilka miesięcy na siłownie. Tak samo było jak zacząłem chodzić na siłownię rok temu. Po 3 miesiącach regularnych treningów (gdzie unikałem pompek francuskich) postanowiłem robić pompki na poręczach co zakończyło się katastrofą – ból nie ustąpił po kilku minutach jak kiedyś, tylko się utrzymał. Przy wielu ćwiczeniach czułem ten mostek – zaczynając od wszelkich na klatkę, robiąc przysiady ze sztangą na plecach, wyciskania nad głowę, wiosłowanie, martwy ciąg. Wtedy pierwszy raz poszedłem do fizjoterapeuty, który tak właściwie nie wiedział co mi dolega. Rozmasował mięsień, nakazał odpoczynek i powolny powrót do ćwiczeń klatki po 2-3 miesiącach. Tak też zrobiłem, jednak ~3 miesiące temu znowu podjąłem próbę robienia pompek na poręczach – na początku niewiele się opuszczając, później głębiej. Znowu zacząłem lekko czuć ten mostek, a rzekotki robione tydzień później spowodowały, że po powrocie do domu leżałem 30 minut z lodem na mostku, bo tak zaczął boleć. Nie mogłem po tym spać na prawym boku przez 2 dni i zauważyłem, że największe rozdrażnienie powoduje wiosłowanie hantla prawą ręką i sięganie po coś wysoko prawą ręką, a źródło bólu to nie mostek, lecz 2-3 żebra (czy też chrząstki żebrowe) łączące się z mostkiem w środkowo-górnej części klatki. Obecnie nie robię nawet wyciskań z lekkim ciężarem, bo znowu zaczynam lekko czuć ten mostek, więc jest gorzej niż za pierwszym razem, gdzie wyciskania z normalnym ciężarem po takiej przerwie były całkowicie bezproblemowe. Czy ma Pan pomysł co mi dolega i wie jak rozwiązać problem?
Witam serdecznie
Ciężko jest powiedzieć co może być problemem. Na pewno przebadał bym Pana bark, st. mostkowo-obojczykowe, mostek, odcinek szyjny kręgosłupa.
Jeżeli jest Pan z okolic Krakowa to zapraszam do gabinetu i postaram się Pana skonsultować a jak będę wiedział, że Panu pomogę to wtedy wezmę pieniądze.
Pozdrawiam
KZ

WItaj
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ponieważ Twój problem może być złożony, począwszy od problemu z mm piersiowym większym, powięzią piersiową, budową klatki piersiowej kończąc na postawie, przebytych urazach czy wykonywanej pracy. Objawy które opisujesz najbardziej wskazują na problem mięsiowo-powięziowy ale bez dokładnego wywiadu, badanie i testów funkcjonalnych trudno jest mi powiedzieć na 100%. Wnioskuję że problem trwa już jakiś dłuższy czas także zapraszam na konsultacje, wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.
Pozdrawiam
Jacek
Witam serdecznie
Pana problem na pewno jest złożony. zarówno klatka jaki i mostek do dość złożone struktury zarówno kostnie jak i mieśniowo-powięziowo. Ból może być wywoływany niewłaściwą technika wykonywania ćwiczeń na siłowni, zbyt dużym obciążeniem, bądź banalnym odbijaniem gryfu od klatki przy wyciskaniu co mogło spowodować podrażnienie okostnej żeber i mostka. Na podstawie szczegółowego wywiadu, testów funkcjonalnych, historii Pana chorób oraz kilku prostych ćwiczeń za pewne uda Nam się odnaleźć źródło Pana dolegliwości i im skutecznie przeciwdziałać. Zapraszam do Centrum Kore w Swarzędzu
Pozdrawiam
Terapia manualna i mysle ze powinno ulżyć w bólu ;)
Pozdrawiam
Witam.Informacje podane mogą świadczyc o nierównowadze napięciowej tkanki powięziowej.Zachęcam do konsultacji z fizjoterapeutą pracujący technikami męśniowo powięziowymi, np manipulacje powięziowe wg stecco. Pozdrawiam.