Ból rąk - pomocy

12 odpowiedzi
Problem od miesiąca ręce (OBYDWIE) zaczęło się od dłoni bóle i kłucia po zewnętrznej i wewnętrznej stronie. Kłucie łokcia a czasem drętwienie w nocy dwóch ostatnich palcy nie zawsze ale się zdarza zwłaszcza jak mam długo zgięte w łokciach w dzień drętwienie nie występuje. Tylko w nocy. Po wizycie u ortopedy z jego zalecenia zrobione EMG wyszło prawidłowe. Po wizycie fizjoterapeuty odnalezione punkty spustowe bóle mięśni i ścięgien w okolicy łokcia oraz dłonie. Dodam, że pracuje w biurze od 5 miesięcy i dużo pisałam na komputerze zaczęły się te problemy miesiąc temu. Fizjoterapie zaczęłam po rozpoznaniu łokcia tenisisty jednak to nic nie daje. Też nie mam pewności czy to mam nie miałam żadnego usg ani rtg. Ulgę przynosi mi ocieplenie kończyn lub ciepła woda z prysznica. Mam od pół roku również problem z nogami kłucie wędrujące tu też pomaga ciepły prysznic ale na moment. Przez nogi leżałam na neurologi nic nie wykryli tylko początkową dyskopatie w szyjnym i piersiowym. A na reumatologi rownież czysto tylko pozytywny czynnik HLA-C*06. Nie mam diagnozy i nie wiem co już leczyć. POMOCY/ Jedne z fizjoteraputów twierdził ze te nogi mogą mieć związek z uciskiem naczyń limfatycznych na tkanki ale doppler nic nie wykazał.
Witam! Problemy z bólem i rąk mogą być połączone. Należałoby przeprowadzić szczegółowy wywiad i badanie, żeby zobaczyć gdzie leży przyczyna problemu, który może znajdować się w klatce piersiowej...
Zajmuje się Terapią Wisceralną, która uwzględnia połączenia narządów wewnętnych na układ mięśniowo- powięziowo- kostny. Sądzę że mogę Pani pomóc :) Zapraszam do Centrum Ruchu i Terapii Body Work na ul. Kajki 14.

Witam
Mam pewien pomysł na Pani dolegliwości. Tutaj potrzebna jest szersza diagnostyka manualna i testy funkcjonalne. Z tego co Pani pisze to problem dotyczy całego ciała, i tak trzeba go rozpatrywać. Pewnie dodatkowo analiza dnia codziennego, pozycji podczas spania i aktywności fizycznej. Ja bym zlecił jeszcze dodatkowo zrobienie badań; poziomu witaminy D i w kierunku boleriozy. Najlepiej testy genetyczne na boleriozę, są droższe ale w 100% wykluczają zarażenie. Pani objawy najprawdopodobniej związane są z zaburzoną biochemią a co za tym idzie biomechanika całego ciała i powtarzającymi się przeciążeniami statycznymi. Tylko tyle jestem w stanie doradzić, więcej mogę powiedzieć po przebadaniu i wstępnym leczeniu.
Pozdrawiam
Witam.
Dokładnie na pytanie mógłbym odpowiedzieć dopiero na wizycie. Objawy są z tego co Pani opisuje symetryczne we wszystkich czterech kończynach więc po wywiadzie i badaniu neurologicznym mógłbym zdecydować czy problem jest do rozwiązania dla fizjoterapeuty czy też będzie to problem do rozwiązania dla lekarza. Polecam metodę McKenziego jej bardzo rozbudowana część diagnostyczna pozwoli na precyzyjne określenie z jakiej części ciała pochodzą objawy i leczenie przyczyny, która ból wywołuje. Przy tego typu objawach zaczął bym szukać nieprawidłowości w kręgosłupie szyjnym, oczywiście na obwodzie (kończyny górne dolne) będzie znajdował się szereg nieprawidłowości takich jak: łokieć tenisisty, aktywne punkty spustowe, problemy powięziowe, najczęściej jednak spotykam zanik tych problemów po leczeniu kręgosłupa lub sąsiedniego stawu (przez internet nie jestem w stanie stwierdzić co i skąd pochodzi) a jeżeli pozostaną jakieś objawy to przejdziemy do ich bezpośredniego leczenia miejscowego. Taka kolejność pozwoli usunąć wszystkie przyczyny i zniwelować nawroty. Ważne jest by wybrać terapeutę certyfikowanego lub dyplomowanego tej metody, pozwoli to uniknąć nieporozumień i błędów w leczeniu.
Pozdrawiam
Cześć. Jeśli chodzi o kończyny górne to proponuję iść na terapię manualną szyi i górnego odcinka piersiowego, potem ewentualną terapię powięźi kończyn górnych i neuromobilizacje. Po terapii całego kręgosłupa powinny wycofać się problemy z nóg.
Szanowna Pani,
opisany problem z rękami wydaje się być "prostą" i "normalną" sprawą. Otóż, dwa najmniejsze palce są unerwiane przez nerw łokciowy, który biegnie m.in w łokciu. Podczas długiego zgięcia (praca w biurze, w nocy) dochodzi do jego ucisku. Prostując łokieć ucisk się zmniejsza, co powoduje ustąpienie dolegliwości. Dodatkowo, ciepło (np. woda) zmniejsza napięcie mięśniowe oraz sprzyja regeneracji nerwów, dlatego pomaga.

Zalecenia: masaż, neuromobilizacje, lampa sollux, kinesiologytaping, unikanie długotrwałej pozycji zgiętego łokcia

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Zaczynajac od początku: symetryczny problem w obu kończynach na pewno bierze się od szyji. Skoro rozluźnianie miesni nic nie daje to proszę spróbować się wybrać do rehabilitanta który ma ukierunkowana terapie na neuro-ortopedyczna. Z mojego doświadczenia wiem ze potrzebuje Pani terapii na układzie nerwowym, szyi a dopiero później na układzie mięśniowym. Problem z 2 ostatnimi palcami świadczy o problemie z nerwem łokciowym. Według mnie ze względu na Pani prace musi Pani go uciskać. Być może głowa jest tez za bardzo ustawiona w protrakcji i trzeba by popracować nad jej prawidłowym ustawieniem w osi. Jeżeli ciepło przynosi ulgę to dlatego ze albo jest również problem z układem krwionosnym albo po prostu w wyniku ciepła rozluźniają się mięśnie które „obrywają” w wyniku braku odżywienia z układu nerwowego. Problem w kończynach dolnych także może wychodzi od zaburzeń w kręgosłupie szyjnym.
Proponuje dostarczyć więcej wyników badań i wtedy na pewno moja opinia będzie dużo bardziej precyzyjna.
POzdrawiam,
Ewelina Król (fizjotherapymed)
Witam serdecznie.
Bez szczegółowej analizy i badania klinicznego nie mogę udzielić Pani żadnych porad. Problem wydaję się być złożony, chociaż opisane przez Panią symptomy ( dotyczące kończyn górnych ) w pierwszej kolejności rzucają światło na zespół górnego otworu klatki piersiowej.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan
Witam, często przychodzą do nas pacjenci z drętwieniem 4 i 5 palca, bądź uczucia "martwej" ręki rano, co nie musi mieć związku z dyskopatią lub problemem neurologicznym. Łokieć tenisisty lub golfisty nie charakteryzuje się cechami jakie Pani opisuje. Oczywiście nie każdy problem jest do rozwiązania przez fizjoterapeutę dlatego proces diagnostyczny na 1 i 2 wizycie jest kluczowy. W Pani mieście polecam Marcina Grześkowiaka.
Spotykam wiele osób w swoim gabinecie z podobnymi problemami, u ktorych rowniez i na szczescie wyniki badan w kierunku reumatologicznym lub zakaznym sa ujemne. Polecam wizyte u fizjoterapeuty/osteopaty, ktory wdrozy integracyjne leczenie.
Dzień dobry,
Przyczyn dolegliwości rąk i łokcia może być wiele począwszy od ucisku na przebiegu nerwu łokciowego po zmiany w kręgosłupie szyjnym. Warto wykonać dokładniejsze badanie fizjoterapeutyczne jeżeli wykonane zabiegi fizjoterapeutyczne nie przynoszą poprawy.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Proszę poszukać pomocy u osteopaty lub fizjoterapeuty specjalizującym się w pracy nad odcinkiem szyjnym kręgosłupa.
Na odległość trudno dywagować i szukać rozwiązania bo to przy tym opisie i historii dla uzyskania szerszego obrazu wiąże się ze stawianiem szeregu pytań i diagnostyką mechaniczną. Sugeruję na miejscu, w Poznaniu, udać się na wizytę do dr Tomasza Stengerta. Nie wiem czy pomoże ale gdyby nie pomógł to sądzę, że ukierunkuje co do właściwego leczenia.