Ból pojawił się po wspinaczce w skałach po mocno przeciążających ruchach. Nie dostałem nagłego bólu

2 odpowiedzi
Ból pojawił się po wspinaczce w skałach po mocno przeciążających ruchach. Nie dostałem nagłego bólu jak podczas złamania kończyny oraz nie uderzyłem w nic. Ból na początku pojawił się jako zakwas jednak nie przechodził on i z czasem było coraz gorzej. Ból kręgosłupa oraz żeber podczas rotacji w lewą lub prawą stronę, utrzymujący się przez 10 msc. Ból promieniuje od kręgosłupa na żebra. Jest to ból mechaniczny, przejawiający się najbardziej po wstaniu z łóżka, podczas rotacji tułowia czuję największy dyskomfort w żebrach. Rtg nic nie wykazało, rezonans pokazał małe przepukliny w odcinku piersiowym, jednak bez ucisku na nerwy. Przeszedłem przez 3 fizjoterapeutów oraz 3 ortopedów. Co do fizjoterapii to był mobilizowany odcinek kręgosłupa piersiowego, barki, oraz rozciągam codziennie dolną taśmę. Fizjoterapeuci nie byli w stanie pomóc, jednak dwóch z nich potwierdziło możliwość uszkodzenia w stawie poprzeczno - żebrowym. Co do ortopedów: dowiedziałem się że na rtg, mri nic nie widać oraz został mi podany diprophos i ligno w 9 żebro po stronie lewej. Cały czas brak diagnozy.
Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?
Dzień dobry,
Proszę poszukać specjalisty MDT w swojej okolicy. Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia pomaga właśnie w takich schorzeniach (bóle mechaniczne).
Życzę szybkiego powrotu do sprawności,
Dominik Zakrzewski

Proszę poszukać wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który spróbuje spojrzeć szerzej na problem. Pozdrawiam!