ból po operacji kręgosłupa

5 odpowiedzi
Witam,

W lipcu miałem operacje przepukliny kręgosłupa odcinka lędźwiowego. W opisie MR kręgosłupa 1-s centralno lewoboczna przepuklina na poziomie L5/S1. Miałem wykonaną obustronną fenestrację i foraminotomie L5/S1, odbarczenie struktur nerwowych. Przez pewien czas było w miarę dobrze ale cały czas odczuwałem ból. Miałem nadzieję, że musi się po prostu zagoić. Od mniej więcej 2 miesięcy jest coraz gorzej, a teraz ból jest na tyle silny, że ciężko jest stać czy dłużej siedzieć. Bolą plecy w dolnej części i ból promieniuje do przodu w okolice pachwin, na boki w biodra i nogi. Prosiłbym o informację jak długo powinienem odczuwać takie dolegliwości po operacji czy może jest coś nie tak.
Bez osobistego zbadania pacjenta i oceny aktualnego badania MR kręgosłupa niema możliwości udzielenia porady u osoby już operowanej. Sugerował bym wykonanie MR kręgosłupa L-S oraz udanie się dla początku na konsultację do ośrodka gdzie był Pan operowany.

Na tym etapie nie powinno już być dolegliwości. Proponuję kontrolny rezonans kontrolny i RTG kręgosłupa L/S na stojąco. Po badaniach konsultacja.
W celu właściwej oceny konieczne jest wykonanie badania Mr kontrolnego kręgosłupa.
Już powinno nie boleć. Trzeba kontrolny MR zrobic.
Proponuję wykonać kontrolny rezonans magnetyczny i zgłosic sie do neurochirurga
pozdrawiam
Piotr Winkler