Ból pleców o poranku.

1 odpowiedzi
Od 3 miesięcy, każdego poranka wystepuja u mnie silne bóle pleców w okolicy pod łopatkami i promieniuje w stronę krzyża, dokładnie po środku kregosłupa. Po 5-6 h snu zaczyna mocno boleć, czuję napięte mięsnie przy kręgosłupie przez co mam ograniczone ruchy. Czuje sie sparalizowany. Często musze wstawac na kilkanaście minut i pochodzić, poćwiczyc aby ból lekko ustąpił. W ciągu dnia zwykle nie odczuwam bólu. Wykryto u mnie kiedyś boczne skrzywienie kręgosłupa. Nigdy wcześniej nie odczuwałem bólu w tych okolicach. Dodatkowo dwa lata temu odczuwałem przez krótki czas ból w krzyżu, który promieniował w strone pośladków. Czasem kulałem. Sądziłem iz może być to przez przedźwiganie w pracy. Zażywałem lek przeciw bólowy Opokan, który usnieżał ból.
Tego typu dolegliwości wymagają szczegółowej diagnostyki mogą to być zarówno zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, chociaż tutaj częściej ból jest podczas aktywności ruchowej jak i na przykład choroby reumatyczne. Proszę zgłosić się jak najszybciej do reumatologa lub ortopedy ewentualnie może być również wskazana konsultacja neurologa.