ból pleców brzucha

5 odpowiedzi
Witam mam 38 lat od jakiegos czasu mam bóle bleców i w dole brzucha promieniujące do lewej pachwiny zrobiłem MR kręgosłupa LS .Stwierdzono zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L2-L3 i L5-S1 wyrazone obnizeniem sygnału w obrazach T2-zaleznych(odwodnienie krążków)oraz obnizeniem ich wysokości .Obnizenie wysokosci krązka m-kręgowego L1-L2 . Wypukliny krązków m-kręgowych L2-L3 i L5-S1 ,które modelują brzuszną powierzchnię worka oponowego .Wypuklina krązka L5-S1 Zwęza lewy zachyłek boczny kanału kregowego I lewy otwór m-kregowy wskazana konsultacja neurologiczna.Pozostałe krążki m-kregowe sa prawidłowe .Miernie zaawansowane zogólnione zmiany zwyrodnieniowo -wytwórcze w stawach międzykręgowych poziomu L5-S1.Trzony lędzwiowe prawidłowej wysokosci ,bez podejrzanych zmian ogniskowych.Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych.Dodam ze przy niewielkim wysilku odczuwam ból w dole pleców i uczucie jakby wzdęcia calego brzucha podejrzewalem przepuchline ale badanie usg niby to wykluczylo .bóle zaczeły sie od dzwigniecia ciezaru .Czy to cos powaznego jakie leczenie lub badania powinienem dalej .zrobic.
Celowa konsultacja neurochirurga

Szanowny Pacjencie,
konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna, a w przypadku braku wskazań do interwencji proszę znaleźć w swoim sąsiedztwie fachowca zajmującego się chorobami kręgosłupa. Wielokrotnie odpowiadałem na Państwa listy dot. podobnych problemów, zatem proszę znaleźć w mojej korespondencji metody terapii, które polecam.
dr Andrzej Żytkowski
Witam. Prawdopodobnie mamy tu doczynienia z klasycznym zespołem przeciążeniowym kręgosłupa. W celu dodiagnozowania i propozycji leczenia proszę umówić się na wizytę - wspólnie zaradzimy. Pozdrawiam.
Witam.
Udać się do neurologa celem oceny stanu neurologicznego i zaplanowania leczenia. Pozdrawiam. mgj
Witam , w pierwszej kolejności przy takiej lokalizacji bólu zawsze konieczna jest dokładna diagnostyka jamy brzusznej, dalsze leczenie z powodu opisanych dyskopatii zależy od wywiadu, czyli jak długo i jak często pojawiają się dolegliwości, jakie było do tej pory leczenie i czy była po nim poprawa oraz od badania neurologicznego czy nie ma tzw. objawów ubytkowych np zaburzeń czucia czy niedowładów kończyn lub co gorsza zaburzeń zwieraczy, te dwa objawy tzn zaburzenia zwieraczy, czyli kontroli oddawania moczu i niedowład kończyn są wskazaniem do pilnej konsultacji neurologicznej, w pozostałych przypadkach zawsze rozważamy na pierwszym miejscu leczenie rehabilitacyjne, ale jak wspomniałem wcześniej ważny jest wywiad i badanie neurologiczne oraz ocena zdjęć MR.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.