ból pleców

5 odpowiedzi
Dzień dobry, mam 22 lata i od czterech miesięcy odczuwam ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Na początku stycznia bardzo przemarzłam, dwa dni później pojawiła się wysoka gorączka (39,5 stopni), towarzyszył temu ból w plecach promieniujący do lewej nogi. Nieustanny ból i brak jakiejkolwiek reakcji na leki przeciwbólowe. Dwa rodzaje leków na stan zapalny (Nalgesin Forte, Olfen uno) oraz steryd Dexaven, po którym miałam zapaść i ogólne rozstrojenie organizmu. Ból który uniemożliwiał całkowicie siedzenie, a nawet chodzenie. Tętno do 120, podwyższające się właśnie podczas siedzenia. Lodowate stopy. Później pojawiły się również bóle i zawroty głowy. W rezonansie: na poziomie L3-L4, L4-L5 widoczne są minimalne tylno-obwodowe wypukliny pierścieni włóknistych nie powodujące istotnej stenozy kanału kręgowego. Dyskretne zmiany degeneracyjne w stawach międzykręgowych. W tej chwili jest lepiej, aniżeli było, jednak ciągle nie ma dobrze. Odczuwam pieczenie, szczypanie w dolnym odcinku pleców oraz na pośladkach, promieniujące w dół lub w górę. Momentami jakbym była porażona. Ból w krzyżu, głównie w obrębie kości krzyżowej. Dolegliwości nasilają się najbardziej w pozycji siedzącej, ale również, gdy dłużej chodzę. Siadam jedynie do posiłków - tyle jestem w stanie wytrzymać. Aktualnie nie zażywam żadnych leków pod tym kątem. Straciłam już nadzieję, że to minie. Bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry. Pani stan zdrowia wymaga diagnostyki. Proponuje zacząć od konsultacji lekarskiej, badania morfologii i biochemii krwi obwodowej, ogólne badania moczu, USG jamy brzusznej. Niezbędna również konsultacja ginekologiczna. Dopiero po wykluczeniu przyczyn internistycznych i ginekologicznych - konsultacja neurologiczna.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Szanowna Pani,
tematykę bólów kręgosłupa opisałem bardzo szeroko w listach do Państwa. Na pewno uda się Pani łatwo ją znaleźć. Tam znajdzie Pani także moje rady dotyczące metod, które preferuję w takich przypadkach. Radzę znaleźć właściwego terapeutę, który korzysta z tych technik.
dr Andrzej Żytkowski
celowe jest badanie NMR kanału kręgowego odcinka lędźwiowo-krzyżowego
Dolegliwości rzeczywiście mają niejasny charakter. Niestety bez badania i dodatkowych badań nie jestem w stanie jednoznacznie Pani doradzić. Zapraszam na wizytę.
Szanowna Pani, przeszła pani prawdopodobnie infekcję wirusowa przebiegajacą z zapaleniem stawów i korzeni nerwowych. Mam nadzieje, że była Pani przebadana przez internistę i wykluczono schorzenia internistyczne. Jeśli tak to prawdopodobnie po infekcji rozwinął sie zespół przewlekłego zmęczenia, który jest uciazliwy i trudny do leczenia, wymaga stosowania leków psychotropowych oraz psychoterapii. Konieczna jest konsultacja w poradni zdrowia psychicznego. Głowa do góry, objawy z pewnoscia ustapią wymaga to jednak cierpliwości. Z poważaniem i serdecznymi pozdrowieniami Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz.