Ból pleców

17 odpowiedzi
Dobry wieczór.Proszę o pomoc.Jestem 8 miesięcy po operacji kregosłupa ledzwiowego T3 t 4 wstawiane poduszki miedzykregowe.Po wysiłku fizycznym praca(sprzatanie)2 razy w tygodniu,od prawie 2 miesiecy odczuwałam ból ale do zniesienia po nocy przechodziło.Jednak od wczoraj ból jest nie do zniesienia tzn,jak leże nie boli ale przy najdrobniejszym ruchu bardzo,nie moge wstac sama,przy chodzeniu też ból..Mieszkam za granica i dopiero jutro dostane skierowanie na rezonans.Czy to moze byc cos powaznego?czym sobie pomóc?okłady zimne/ciepłe?dodam ze nawet po operacji tak az mnie nie bolało.Nie brałam zadnych tabletek z wyjatkiem 2 dni po op.dzis wziełam juz 2 Zaldiar=przeciwzapalne i bólowe jednak żadnej poprawy.Prosze o jak najszybsza odpowiedz.
Szanowna Pani
Schorzenia, które Pani opisuje, są domeną neurochirurgii i obawiam się, że moja odpowiedź nie byłaby pełna i kompetentna. Proponuję zgłosić się do Poradni Neurochirurgicznej.

pytanie do neurochirurga
Konsultacja neurologa pilnie
nie jestem neurochirurgiem
Dzien dobry.
Proszę leżeć do czasu wyjaśnienia przyczyny dolegliwsci, nie powinna Pani wykonanać wysiłku fizycznego do czasu wyjaśnienia.
Pozdrawiam
Szanowna Pani, uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłby kontakt z lekarzem, który Panią operował. Być może należy przeprowadzić dodatkowe badania lub chociażby badania kontrolne. Pozdrawiam
Witam,
należy pilnie wykonać MRI kręgosłupa. Od tego zależy dalsze postępowanie.
Pozadrawiam M.Garbień
Jestem chirurgiem jamy brzusznej, proszę skierować Pana pytanie do lekarza neurochirurga, najlepiej tego, który Pana operował.
Należy skierować się do lekarza prowadzącego na badanie. Dopiero po badaniu można dawać zalecenia.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.
To pytanie bardziej do ortopedy, nasilona radikulopatia ze nasilonym bólem - konieczne MRI z dokładną oceną zakresu ucisku i by może kolejny zabieg. Przewlekły ucisk będzie oprócz dolegliwości bólowych powodował obwodowe uszkodzenie nerwów, w różnym zakresie, więc diagnostyka i ewentualna interwencja wskazane wcześniej niż później... Można sobie pomagać termoforem i niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi w większej dawce, ale leczenie p/bólowe powinien nadzorować lekarz.
Proszę pilnie zgłosić się do lekarza.
Proszę zapytać neurochirurga,najlepiej w miejscu gdzie była przeprowadzona operacja,pozdrawiam
Niestety obawiam się, że może bć to objawem przepukliny krążka międzykręgowego, uciskiem na korzenie nerwowe lub zapaleniem kręgu. W takich sytuacjach konieczne jest leżenie płasko na plecach i pilna konsultacja ortopedyczna/neurochirurgiczna. Pozdrawiam
Przyczyny dolegliwości mogą być niestety różne.
Proszę koniecznie skontaktować się z lekarzem operującym
Szanowny Panie/Szanowna Pani,
proszę skierować to pytanie do ortopedy.
Ja jestem chirurgiem onkologicznym i transplantologiem klinicznym i nie operuję kręgosłupów.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz
Dzień dobry,
Dopiero dziś dotarło do mnie pytanie. Silne bóle w okolicy operowanej 8 miesięcy po zabiegu są niepokojące, należy jak najszybciej udać się do ortopedy lub neurologa .Dorażnie można oczywiście przyjmować leki typu Zaldiar , lepszy mocniej działający to np Transtec w plastrach ale jest na receptę.

życzę dużo zdrowia
Dr med. Grzegorz Szczęśniak
Witam,
wskazana konsultacja ortopedy lub neuroortopedy lub neurologa lub neurochirurga.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski