Bol odbytu i problemy ze stolcem, czy to hemoroidy jesli nie krwawie ?

1 odpowiedzi
Witam serdecznie. Od pazdziernika 2016 mam problem z przewodem pokarmowym.Wszystko zaczelo sie od silnej (wybuchowej) biegunki z bolami brzucha, podczas pobytu w sanatorium. Biegunka trwala 3 dni pozniej nastapily zaparcia, ktorym towarzyszyl bol brzucha, odbytu, utrata apetytu , nudnosci oraz ogolne oalabienie. Po powrocie do domu rozpoczelam wedrowke po lekarzach, lecz niestety nikt nic nie mogl stwierdzic, a ja tracilam na wadze i mialam coraz silniejsze bole .Z wielkim trudem w koncu 2 stycznia 2017 dostalam sie do szpitala , celem przeprowadzenie kolonoskopii.W nastepnym dniu po zabiegu wyszlam do domu z wypisem cyt. D37.4 nowotwor o nieokreslonym charakterze(okreznica).Badanie histopatologiczne brzmi: 1.Adenoma tubulare(LGD).Excisio probabiliter completa. 2. Polypus hyperplasticus. Moje pytanie brzmi,dlaczego nadal boli mnie brzuch i odbyt na ktorym wytworzyly sie zgrubienia i niebieskie kulki jakby wypelnione krwia.Mam bole przy oddawaniu stolca, lecz nie krwawie, natomiast stolce sa nadal takie jak przed zabiegiem, czyli raz uformowany jest z roznej wielkosci kulek lub bardzo luzny ,lecz nie biegunka.Nadmieniam jeszcze , ze mam bole zoladka, ciagly posmak kwasu w ustach,czeste nudnosci i brak apetytu z utrata wagi.Prosze bardzo o pomoc gdyz juz jestem wyczerpana tymi dolegliwosciami i wedrowkami od lekarza do lekarza lecz nadal nic nie wiem co mi jest.
Witam,
nie wiem czy wykonano u Pani tzw. pełną kolonoskopię - tzn do kątnicy. Nie wiem czy usunięto wszystko co było do usunięcia. Uważam, że istnieją 3 problemy: objawy choroby refluksowej przełyku (bole zoladka, ciagly posmak kwasu w ustach,czeste nudnosci i brak apetytu) - warto wykonać gastroskopię, najpewniej powikłaną chorobę hemoroidalną ( zgrubienia i niebieskie kulki jakby wypelnione krwia) - zwykle wystarczy leczenie zachowawcze pod okiem chirurga/proktologa, biegunki i zaparcia - możliwe, że wynikają z nadwrażliwości jelit - tu zwykle leczenie prowadzą gastroenterolodzy.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski