Ból najpierw brzucha i uczucie gazów ruchy jelit, wyróżnienie z bólem po lewej stronie pleców w doln

5 odpowiedzi
Ból najpierw brzucha i uczucie gazów ruchy jelit, wyróżnienie z bólem po lewej stronie pleców w dolnej części.Domyslam się tylko że chodzi o jelita lub trzustke. Co z nimi nie tak ze czuje ból?Od 1 miesięcy pije siemię lniane z uwagi na wzdęcia i gazy zatwardzenie.Stosowałam dietę oczyszczająca jelita. Czy mam nowotwór?
Szanowna Pani, problemy ze wzdęciami mogą i zatwardzeniami mogą mieć bardzo różne podłoże. Od problemów z jelitami i metabolizmem, na problemach stresowych kończąc. Jeśli ma Pani spowolniona perystaltykę, a na to wyglada, siemię lniane może spowodować zatory i właśnie bolesne stolce. Aby moc doradzić coś więcej musiałbym Panią zbadać i przeprowadzić terapie oraz dac wiele innych zaleceń związanych z problemami Jelitowymi. Zapraszam do gabinetu.

Dzień dobry,
Ból grzbietu i uczucie przelewania w jelitach nie są wystarczającymi przesłankami do tego żeby podejrzewać nowotwór. Jeżeli jednak powoduje to niepokój Pacjenta warto wykonać badania krwi pod kątem stanu zapalnego, markerów nowotworowych, ilości krwinek czerwonych i żelaza. Dopiero na podstawie tych wyników można podejrzewać, że mamy do czynienia z nowotworem, ale potwierdzeniem będzie badanie obrazowe. Jednak przede wszystkim proszę zgłosić się to lekarza. To do jego zakresu kompetencji należy potrzebna Pani/ Panu diagnostyka.
Pozdrawiam
Witam!!
Tego typu dolegliwości mogą wiązać się z nieprawidłowym napięciem mięśniowo-powięziowym w obrębie jamy brzusznej i stąd mogą być wzdęcia zaparcia i "przelewanie". Można z tym sobie poradzić wykonując odpowiednią terapię powięziową ukierunkowaną na dysfunkcje trzewne. W celu zdiagnozowania nowotworu należałoby wykonać komplet badań krwi(ob., crp, morfologia z rozmazem, markery nowotworowe). Nie mniej jednak za diagnostykę odpowiedzialny jest lekarz. Pozdrawiam
Droga Pani przyczyn takich objawów jest mnóstwo. Nowotwór może dawać specyficzne objawy jednak mogą one być maskowanie lub w parze z innymi przyczynami. Jeśli ma Pani podejrzenia nowotworu warto udać się na diagnostykę do onkologa on już będzie wiedział co dalej i jeśli wykluczy nowotwór szukać przyczyny gdzie indziej. Między innymi u fizjoterapeuty. Poszukać czy może przyczyna nie leży w problemach somatycznych, nieprawidłowych nawykach żywieniowych, w problemach mięsniowych związanych z siedzącym trybem życia, przewlekłym stresem,
mogącym powodować opisane objawy.
Proszę wykonać bafanie usg brzucha i z nim skierować się do lekarza. ( nie wymaga skierowania)