Ból mięśnia piszczelowego podczas uprawiania sportu.

5 odpowiedzi
Podczas biegania czuję ból, ucisk (nie wiem jak to określić) w mięśniu piszczelowym w lewej nodze. Po około kilkuset metrach biegu zaczynam już odczuwać ten dyskomfort. Mięsień jest strasznie napięty i twardy, sprawia mi trudność uniesienie lewej stopy, po prostu jest jakby nie władna. Po bieganiu gdy usiądę lub nawet spaceruje 5 min i jest dobrze, noga wraca do normy. Mam specjalnie dobrane obuwie dla supinacji, rozciągam się po bieganiu. Dolegliwość występuje bez względu od podłoża, po którym biegam. Dodam jeszcze, że np. jak gram na hali lub przy bieganiu na rozgrzewce nie pojawia się ta dolegliwość. W czym może tkwić problem?
Witam. Po przeczytaniu opisu Pana dolegliwości, trudno określić co może być przyczyną bólu. Taki ból może np powodować nawet niewielkie ograniczenie ruchomości, w którymś ze stawów kończyny dolnej (np w stawie piszczelowo-strzałkowym bliższym), co zmienia biomechanikę biegu na tyle, żę mięsień nie jest wstanie długotrwale przenosić obciążeń związanych z wysiłkiem. Problem może być dość łatwy do rozwiązania, tylko najpierw należy go namierzyć. Pozdrawiam serdecznie ;-)

Problem tkwi w mięśniu piszczelowym przednim. Proszę spróbować rozciągania/rozluźniania tej struktury. Jesli problem pozostanie proszę udać sie do fizjoterapeuty.
Witam po przedstawionych wyżej objawach sądzę ze jest to Shin Splints- ucisk mieśnia piszczelowego przedniego na okostną. Sugerował bym wdrążyć rolowanie przedniej części podudzia oraz wdrążyć ćwiczenia ekscentryczne mięśnia piszczelowego przedniego. Pozdrawiam Cezary
Witam, może w technice biegu? Wpadnij do gabinetu, zbadamy i spróbujemy naprawić :)
Witam. Wzmożone napięcie mięśnia, podczas wysiłku fizycznego skutkuje zaciśnięciem drobnych naczyń krwionośnych i jego niedokrwieniem ,stąd tak szybko pojawiający się ból.
Może on mieć swoją przyczynę w kilku miejscach; w ustawieniu stopy, wzmożonym napięciu tylnej grupy podudzia, wzmożonym napięciu całej bocznej taśmy mięśniowo powięźiowej, zaburzonej biomechanice miednicy lub kręgosłupa.
Badanie funkcjonalne pozwoli określić przyczynę.
pozdrawiam