Ból mięśnia piszczelowego

5 odpowiedzi
Witam, podczas biegania czuję ból, ucisk (nie wiem jak to określić) w mięśniu piszczelowym w lewej nodze. Po około kilkuset metrach biegu zaczynam już odczuwać ten dyskomfort, mięsień jest strasznie napięty i twardy, sprawia mi trudność unieśnie lewej stopy, po prostu jest jakby nie władna. Po bieganiu gdy usiądę lub nawet spaceruje 5 min i jest dobrze, noga wraca do normy. Mam specjalnie dobrane obuwie dla supinacji, rozciągam się po bieganiu, dolegliwość występuje bez względu od podłoża po którym biegam. Dodam jeszcze że np jak gram na hali lub przy bieganiu na rozgrzewce nie pojawia się ta dolegliwość. W czym może tkwić problem?
witam. tak naprawdę przyczyn może być wiele. nawet stary uraz sprzed kilku lat może mieć wpływ na densyfikację powięzi w centrum koordynacji odpowiadającym za zgięcie grzbietowe stopy a centrum to znajduje się właśnie w mięśniu piszczelowym przednim gdzie brzusiec przechodzi w ścięgno. problem może też być bardziej dystalnie w obrębie stopy lub proksymalnie (kolano, biodro, miednica...). bez dokładnego wywiadu i chronologicznej historii wszystkich kontuzji i dolegliwości bólowych obecnych i z przeszłości ciężko będzie określić dokładną przyczynę. można w uproszczeniu powiedzieć np. zespół mięśnia piszczelowego przedniego , ale zapewne tego to już się Pan domyślił:) bez wykonania testów ruchowych i badania palpacyjnego ciężko mi cokolwiek stwierdzić. to co samemu można zrobić to zacząć również rozciągać mięśnie grupy przedniej podudzia czyli głównie piszczelowy przedni, prostownik palców długi, prostownik palucha długi. często są to pomijane mięśnie przez biegaczy

Problem najprawdopodobniej tkwi w dysbansie mięśniowym. Należałoby sprawdzić mięśnie głębokie kończyny dolnej, których zwykle rozciąganie nie do końca dotyczy. Ten problem jest popularny u biegaczy i moze prowadzić do większych problemów, jak np Shin Splint.
Zapraszam do gabinetu w celu dokładniejszej konsultacji. Pozdrawiam, Konrad Skrzat.
zapraszam na wizytę do gabinetu w godzinach 8 - 16
Dzieńdobry
objawy, które Pan prezentuje rzeczywiście mogą wskazywać na zaburzenie/przeciążenie tego mięśnia, jednakże żeby zaproponować odpowiednie postępowanie lecznicze wskazana jest dokładniejsza diagnostyka funkcjonalna oraz obrazowa. Po wykluczeniu problemów krążeniowych ( chromanie przystankowe ) i neurologicznych możemy spokojnie działać Zapraszam do Centrum Kore gdzie się Panem zajmiemy
Witam,
Należy zbadać tzw kolumny ciśnień, ktore mogą powodować zwiększone napięcie dna miednicy. Jeśli problem jest funkcjonalny to rozwiazanie powinno byc na wyciagnięcie Reki. Pytasz o porażenie miesni