Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym pojawił się u mnie już kilka miesięcy temu. Na początku ból dosk

5 odpowiedzi
Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym pojawił się u mnie już kilka miesięcy temu. Na początku ból doskwierał mi głównie wieczór kiedy chciałam się położyć na plecach, musiałam to robić ''stopniowo''. Po jakimś czasie zaczęłam odczuwać ból w lewym biodrze, z czasem w lewej nodze też zaczął się pojawiać.
Robiłam prześwietlenia, rezonanse, i wiele innych badań z krwi i co jest dla mnie dziwne dotychczasowi specjaliści u których byłam nic konkretnego nie ''widzą'', wyniki są dobre.
Mam prace siedzącą, zalecono mi więcej ruchu i ćwiczenia, owszem dostosowałam się, ale ból jak był tak jest..
Dodam, że byłam u pewnej fizjoterapeutki i po jej masażach ból co prawda ustąpił, nie w pełni, ale odczułam ulgę chociaż na kilka dni, niestety wrócił do swojego pierwotnego nasilenia.

Ktoś coś może doradzić?
Z góry dziękuję.
Zbyt malo danych, być może to dyskopatia odcinka lędźwiowego.Możliwe, że stopniowo zaczęło dochodzić na ucisk na korzeń nerwowy i stąd dodatkowo ból w biodrze..To wszystko jednak tylko przypuszczenia bez rzetelnie przeprowadzonego badania funkcjonalnego w gabinecie.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Objawy które Pani opisuje mogą świadczyć o przeciążeniu różnych struktur, począwszy od stawów międzywyrostkowych kregosłupa, więzadeł, czy mięsni pośladka wraz z tkanką łączną. Często te przeciążenia nie manifestują się w badaniach obrazowych, mogą powodować objawy pozornie przypominające np. problemy dyskowe. Często dobrze reagują na terapię manualną i odpowiednie ćwiczenia. Myślę, że powinna Pani poszukać dobrego fizjoterapeuty, który zbierze dokładny wywiad, wykona badanie czynnościowe i na tej podstawie zaproponuje terapię. Życzę zdrowia. Maciej Zięba
Witam
Ból nocny mógł wskazywać na zaczynający się stan zapalny. Niestety jakiej struktury , cieżko powiedzieć możliwe że problemem może być zła higiena pracy czy czynniki stresowy. Niestety na te pytania można odpowiedzieć po badaniu.
Pozdrawiam
Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja
Może mieć Pani problemy z kręgosłupem (dysk, stawy, mieśnie), z miednicą, przeponami, biodrami itd., a na trzewiach kończąc. Skoro była ulga po działaniach terapeutki trzeba brać pod uwagę region działań i szukać innych powiązanych. Dobry terapeuta manualny lub osteopata powinien dać sobie z tym radę.
Polecam poszukać fizjoterapeuty specjalizującego się mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn (np. Metoda McKenzie). Wnikliwa analiza zachowania się objawów zarówno w wywiadzie jak i w badaniu przedmiotowym w tym testy w trakcie wizyty pozwalają dość dobrze określić co tak naprawdę może być przyczyną dolegliwości oraz pozwalają na podjęcie skutecznej terapii.
Sugeruję wizytę: Terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.